Arka Gdynia przegrała z Legią Warszawa 1:2 (0:1) [ZDJĘCIA]

Piotr Wiśniewski
Mimo porażki Arka swojej postawy nie musi się wstydzić. Gdynianie pozostawili korzystne wrażenie po meczu z Warszawie. Legia wygrała 2:1, ale gra Arki zwłaszcza w drugiej połowie mogła się podobać. Warszawianie gola pieczętującego ich awans do finału zdobyli w 89. minucie.

W dwumeczu lider T-Mobile Ekstraklasy triumfował 4:2 i w finale zmierzy się z Ruchem Chorzów. Podopiecznym Petra Nemca należą się jednak brawa. Teraz wszystkie siły gdynianie skupią na walce o ekstraklasę, w której nie są bez szans.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Novo (23), 1:1 - Kuklis (51), 2:1 Gol - (89).

Petr Nemec po meczu z Legią: Wstydu nie przynieśliśmy

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Choto, Żewłakow (17' Kucharczyk, 54' Radović), Wawrzyniak - Novo, Vrdoljak, Rzeźniczak, Gol, Żyro - Blanco (65' Ljuboja).

Arka: Szlaga - Bochenek, Peres, Jarun, Krajanowski - Kowalski (70' Flis), Kasperkiewicz, Jarzębowski (64' Pruchnik), Tomasik (66' Radzewicz) - Kuklis - Nwaogu.

Żółte kartki: Novo - Kuklis, Kasperkiewicz, Jarun.