Arka Gdynia przed szansą rewanżu. O półfinał Pucharu Polski powalczy u siebie z Rakowem Częstochowa

Arka Gdynia zmierzy się z Rakowem Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Mecze został zaplanowane na marzec przyszłego roku.

Arka nie miała szczęścia w losowaniu par ćwierćfinałowych Fortuna Pucharu Polski. O awans do grona czterech najlepszych drużyn tych rozgrywek powalczy bowiem u siebie z aktualnym wicemistrzem Polski, Rakowem Częstochowa. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 1-3 marca i 8-10 marca przyszłego roku.

Mecz z Rakowem będzie dla żółto-niebieskich okazją do rewanżu za tegoroczny finał Pucharu Polski w Lublinie. Wówczas Arka stoczyła twardy, wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem i nawet była blisko sprawienia niespodzianki. Gdynianie prowadzili w finale od 57 minuty po golu strzelonym przez Mateusza Żebrowskiego. Końcówka spotkania należała jednak do piłkarzy z Częstochowy. W 81 minucie wyrównującego gola strzelił Ivi Lopez, a w 89 minucie spotkania David Tijanić trafił na wagę zdobycia Pucharu Polski przez zespół Rakowa.

Arka przeciętnie radzi sobie w rozgrywkach Fortuna I ligi. Celem jest awans do PKO Ekstraklasy, a drużyna zajmuje miejsce w środkowej strefie tabeli. Nie po raz pierwszy jednak gdynianie pokazują, że w Pucharze Polski potrafią wznieść się na wyżyny swoich możliwości i prezentują się znacznie lepiej w tych rozgrywkach. Raków z pewnością będzie faworytem spotkania ćwierćfinałowego, ale żółto-niebiescy mają zamiar postarać się o niespodziankę. W Arce wiedzą, że to możliwe, bo w 2017 roku drużyna skazywana na pożarcie wygrała finał z Lechem Poznań.

Arka to czterokrotny uczestnik finału Pucharu Polski (1979, 2017, 2018, 2021) oraz zdobywca tego trofeum w 1979 i 2017 roku.

Pary 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski: Legia Warszawa - Górnik Łęczna, Arka Gdynia - Raków Częstochowa, Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków, Piast Gliwice/Górnik Zabrze - Lech Poznań