Arka Gdynia pokonała Rad Belgrad i podtrzymała serię zwycięstw

Szymon Szadurski
W znakomitych nastrojach, po zwycięstwie nad FK Rad Belgrad, opuszczać będą zgrupowanie na Cyprze piłkarze gdyńskiej Arki.

Żółto-niebiescy ograli dziewiąty w ubiegłym sezonie zespół serbskiej ekstraklasy 3:1 (2:0). Z dobrej strony pokazali się nowo zakontraktowani napastnicy, którzy zastąpić mają w drużynie zawodzących jesienią Dariusza Zjawińskiego oraz Pawła Abbotta. Josip Barisić, 30-letni Chorwat, wypożyczony z Piasta Gliwice, w 34 minucie spotkania wywalczył rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Marcus Da Silva. Z kolei powracający do Arki Przemysław Trytko w 67 min. wykorzystał podanie Dominika Hofbauera, podwyższając wynik.

Zanim jednak padły te dwa gole, Arka już prowadziła. Pierwszy cios rywalowi z Serbii zadał w 26 min. Damian Zbozień. Ofensywnie usposobiony tego dnia, prawy obrońca Arki, pokonał bramkarza rywali Nenada Filipovica strzałem głową. Stało się to po dość charakterystycznej akcji dla żółto-niebieskich. Z autu piłkę bezpośrednio w pole karne posłał Marcin Warcholak, słynący z umiejętności dalekiego wyrzutu futbolówki, a Zbozień wykorzystał dobre warunki fizyczne, wygrywając pojedynek z rywalami.

Arce niestety nie udało się zakończyć spotkania bez straty gola, bowiem zawodnicy FK Rad Belgrad w 61 min. meczu zdobyli honorową bramkę. Stało się to po błędzie Adama Marciniaka, który zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę wykorzystał po chwili Borko Veselinović.

Tym samym Arka odniosła trzecie zwycięstwo w czwartym sparingu, rozegranym na Cyprze. Oznacza to, że forma zespołu rośnie. Wcześniej żółto-niebiescy rozprawili się z Cukaricki Belgrad i Atlantasem Kłajpeda. Przegrali tylko pierwszy sparing na Cyprze, gdy ich przeciwnikiem był rumuński CFR Cluj. 4 lutego Arka wraca do Gdyni, gdzie przed inauguracją ligi i wielkim meczem z Legią Warszawa u siebie 11 lutego zagrają jeszcze jeden sparing, w niedzielę z Olimpią Grudziądz. Na arcyciekawe spotkanie przeciwko rywalowi z Warszawy można już kupować bilety.

Arka Gdynia - FK Rad Belgrad 3:1 (2:0)

Bramki: Zbozień 26', da Silva 35', Trytko 67' - Veselinović 61'

Arka I połowa: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Da Silva, Sambea, Hofbauer, Bożok-Szwoch - Barisić.
Arka II połowa: Steinbors- Socha, Stolc, Sołdecki, Marciniak - Zarandia, Łukasiewicz, Nalepa, Formella- Hofbauer (71' Węsierski) - Trytko.

FK Rad I połowa: Filipović, Sipcić, Kosanin, Pajović, Culum, Stojanović, Mladenović, Rodić, Lutovac, Milosev, Radivojević