Arka Gdynia może odetchnąć z ulgą! Wygrała z Miedzią! [ZDJĘCIA]

Marcin Woźniak
Po bramkach Rafała Siemaszki i Pawła Abbotta Arka przerywa passę czterech spotkań bez zwycięstwa i pokonała Miedź Legnica 2:0.

Na wymalowanym w linie do gry w futbol amerykański boisku – przypominającym gigantyczne przejście dla pieszych - Arka zmierzyła się z Miedzią Legnica. Z Miedzią, która odkąd zespół przejął Ryszard Tarasiewicz nie straciła jeszcze punktu. Te proporcje miały w Gdyni ulec zmianie.

Od początku spotkania obie drużyny grały głównie w poprzek boiska czekając cierpliwie na błąd przeciwnika. Dopiero od 20 minuty gdynianie zaczęli coraz śmielej przenosić ciężar gry pod bramkę rywali. W 21 minucie pierwszy strzał w stronę bramki Dawida Smuga oddał Marcus da Silva. Trzy minuty później duży błąd popełnił Smug, który nie trafił w zagraną przez Grzegorza Bartczaka piłkę i żółto-niebiescy dostali w prezencie rzut rożny, po którym bardzo bliski strzelenia bramki był Rafał Siemaszko. Co nie udało się w 24 minucie, udało się w 31. Znowu rzut rożny egzekwowany przez Miroslava Bożoka i znowu najprzytomniejszy w polu karnym okazał się Siemaszko, który z bliskiej odległości pokonał Smuga i zdobył swoją 4 bramkę w lidze, będąc tym samym najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny.

W drugiej połowie Arka nie zamierzała cofnąć się do defensywy i bronić wyniku. Jednak na kolejną groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 57 minuty, kiedy dynamicznie w pole karne wbiegł da Silva, a jego strzał z trudem odbił Smug. W 67 minucie w dobrej sytuacji po podaniu Pawła Abbotta znalazł się Michał Nalepa jednak uderzył prosto w bramkarza. Jeszcze lepszą okazję miał dwie minuty później Abbott, ale nieczysto trafił w, dośrodkowywaną przez Siemaszkę, piłkę. W 80 minucie żółto-niebiescy wyprowadzili podręcznikowy wręcz kontratak, który na bramkę zamienił Abbott ustalając tym samy wynik spotkania na 2:0.
Arka po dobrym meczu zasłużenie wygrała, przerywając tym samym niechlubną passę czterech spotkań bez zwycięstwa.