Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Arka Gdynia ma długi, ale nie jest na sprzedaż za bezcen. Włodzimierz Midak oraz Dagmara Sadowska w radzie nadzorczej sportowej spółki

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
7.02.2020 ligowy mecz Arka Gdynia - Cracovia
7.02.2020 ligowy mecz Arka Gdynia - Cracovia Przemyslaw Swiderski
Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Arki Gdynia SSA, które odbyło się w środę, 12 lutego 2020 roku, powiększona została rada nadzorcza. W jej skład weszli Włodzimierz Midak oraz Dagmara Sadowska. Ponadto akcjonariusze usłyszeli o prognozie finansowej na najbliższe miesiące.

Arka Gdynia ograniczyła się do dosyć lakonicznego komunikatu na swojej oficjalnej stronie. Dowiedzieć się z niego można, że w środę, 12 lutego 2020 roku na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki obecni byli przedstawiciele 100 procent akcjonariatu reprezentowanego przez przedstawicieli akcjonariuszy.

Głównym tematem spotkania była sytuacja związana z możliwymi zmianami właścicielskimi i możliwościami pozyskania nowego inwestora dla klubu. Osiągnięto przy tym zgodę co do zatwierdzenia rozszerzenia składu rady nadzorczej oraz co do działań zarządu sportowej spółki z Gdyni.

Włodzimierz Midak to prywatnie ojciec Dominika Midaka, większościowego udziałowca akcji Arki Gdynia. Natomiast Dagmara Sadowska reprezentuje spółkę Ejsmond Club. To spółka powołana przez kibiców żółto-niebieskich, obecnie posiadających 5 procent akcji w Arka Gdynia SSA .

Więcej informacji po spotkaniu przeczytać można właśnie w oświadczeniu spółki Ejsmond Club.

(...) mamy już wgląd do części dokumentów i badamy sytuację finansową naszego klubu. Wstępnie możemy potwierdzić, że doniesienia o deficycie są prawdziwe. Podjęte zostały rozmowy odnośnie dalszego funkcjonowania klubu. Z naszych informacji wynika, że negocjacje trwają, ale zdecydowanie dementujemy "sensacyjne" doniesienie niektórych portali, jakoby Arka była do kupienia za bezcen - czytamy w oświadczeniu Ejsmond Club.

Jak duża jest dziura w klubowym budżecie? Tego nie ujawniono. Według doniesień medialnych może chodzić nawet o kilka milionów złotych.

Rozdział akcji w Arce Gdynia SSA wygląda tak, że 75 procent głosów posiada Dominik Midak (300 tys. akcji), 20 procent Football Club Sp. z o.o. (80 tys. akcji), a 5 procent głosów Ejsmond Club Sp. z o.o. (20 tys. akcji).

W środę Komisja Ligi ukarała kibiców Arki, którzy podczas ostatniego meczu z Cracovią w niepochlebny sposób wyrażali swoją dezaprobatę dla działań większościowego udziałowca sportowej spółki.

Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Arka Gdynia - Cracovia, na klub Arka nałożono karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz ekstraklasy w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią znajdowały się na trybunie „Górka”. Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu - czytamy w uzasadnieniu Komisji Ligi.

Pastor chce pozwać NFL za występ Jennifer Lopez i Shakiry w przerwie Super Bowl
od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki