MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aquaparki na Pomorzu w dobie koronawirusa. Te pływalnie są otwarte! Co trzeba wiedzieć o korzystaniu z basenu podczas epidemii?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Aquaparki na Pomorzu. Które otwarte?
Aquaparki na Pomorzu. Które otwarte? fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
AQUAPARKI, BASENY I PARKI WODNE W DOBIE KORONAWIRUSA. Po trzymiesięcznym zamknięciu w domu chyba każdy chętnie uda się na basen i zaczerpnie trochę ruchu! Baseny, zjeżdżalnie, leżaki, a nawet... rekiny! Mowa oczywiście o pomorskich aquaparkach, które niedawno otworzyły się na swoich klientów. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie placówki zdecydowały się na przyjęcie odwiedzających, dlatego specjalnie dla wszystkich łaknących wodnej rozrywki, prezentujemy listę czynnych aquaparków i basenów w województwie pomorskim! Sprawdź, gdzie i na jakich zasadach możesz popływać!

Wytyczne korzystania z basenów w dobie koronawirusa

Na początku czerwca ogłoszono szereg zasad i wytycznych, które trzeba spełnić, aby móc skorzystać z parków wodnych, siłowni i solariów. Z tego też względu postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu. Poniżej prezentujemy procedury bezpieczeństwa dla klientów chcących skorzystać z basenu, opublikowane na oficjalnej stronie Ministerstwa Rozwoju.

Kliknij i zobacz, co jest otwarte na Pomorzu:

Aquaparki na Pomorzu. Które otwarte?

Aquaparki na Pomorzu w dobie koronawirusa. Te pływalnie są o...

Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • maksymalna liczba użytkowników – biorąc pod uwagę zróżnicowanie wielkości obiektów, liczba osób przebywających w jednym czasie na ich terenie powinna być ustalona indywidualnie. Liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób;
  • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie użytkowników przy wejściu do obiektu;
  • maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie

DYSTANS

Obowiązkowo trzeba zachować dystans 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, czyli:

  • w szatni,
  • w przebieralni,
  • w toalecie,
  • przy natryskach,
  • w brodzikach

W celu zapewnienia bezpieczeństwa warto rozważyć równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej. Rząd rekomenduje poddanie refleksji wprowadzenia podziału powierzchni basenu za pomocą lin i pływaków na mniejsze fragmenty. W przypadku, gdy w małych nieckach i jacuzzi nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się pojedyncze korzystanie z obiektów.

DEZYNFEKCJA I HIGIENA
Zgodnie z wytycznymi ministerstwa, niezbędne jest wyposażenie obiektu w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu, w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.

WAŻNE! Każda osoba wchodząca na teren obiektu jest zobowiązane do dezynfekcji rąk.

Uprasza się użytkowników pływalni o przestrzeganie zasad higieny. Mowa o obowiązkowej i starannej kąpieli i umyciu całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej.

Ponadto, obowiązkowi dezynfekcji zostaną poddane powierzchnie wspólne w strefie wejścia, szatni, przebieralni, z którymi stykają się użytkownicy.

ZOBACZ TAKŻE: Nautilus w Gdańsku. Oceanarium i aquapark w Letnicy w 2021 roku. Gdański podwodny świat ma przyciągać miliony gości

Aquaparki, baseny i pływalnie. Kto nie może z nich skorzystać?

Przypominamy, że z basenu nie mogą skorzystać osoby, które:

  • zaobserwowały u siebie objawy choroby zakaźnej;
  • miały w ciągu ostatnich 14 dni kontakt z osobą podejrzana o zakażenie, zakażoną lub chora na COVID-19

W sytuacji, gdy w trakcie aktywności zostaną zaobserwowane niepokojące objawy u odwiedzającego, należy go jak najszybciej odsunąć od reszty osób przebywających na pływalni i poprosić o szybkie udanie się transportem - własnym lub sanitarnym - do domu lub oddziału zakaźnego.

Zasady korzystania z basenów. Co z maseczkami?

Z dostępnych informacji wynika, że na terenie basenu obowiązkowe jest noszenie osłon na usta i nosa przez użytkowników, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie.

Osłona ust i nosa powinna zostać zdjęta i pozostawiona z ubraniem w przebieralni. Co istotne, po odbytej kąpieli należy ponownie założyć maskę.

Te pomorskie aquaparki są czynne w dobie koronawirusa

Po ponad trzech miesiącach przebywania w domu chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o wyjściu na basen, siłownię czy do klubu fitness. Z tego też względu prezentujemy aquaparki i parki wodne w województwie pomorskim, które otworzyły się na klientów. Zresztą... sprawdźcie sami!

Aquaparki na Pomorzu. Które otwarte?

Aquaparki na Pomorzu w dobie koronawirusa. Te pływalnie są o...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki