Apollon Limassol - Lech Poznań [23.09.2020] Wicemistrzowie Polski rozbili Cypryjczyków w meczu 3 rundy eliminacji Ligi Europy

Lech Poznań w ekstraklasie gra w kratkę, ale w eliminacjach Ligi Europy regularnie wygrywa Tomasz Hołod
Liga Europy 2020/2021. Lech Poznań w środę, 23 września rozegrał trzeci mecz w ramach eliminacji Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski na wyjeździe wygrali aż 5:0 z Apollonem Limassol.

Apollon - Lech Poznań NA ŻYWO

Lech Poznań jest niezwykle powtarzalny w pierwszych rundach kwalifikacji do Ligi Europy. "Kolejorz" na początek wyeliminował łotewskie Valmiera FC, wygrywając 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie. Ich autorami byli Mikael Ishak (2) oraz Filip Szymczak. W drugiej rundzie poznańska drużyna spisała się na tle mocniejszego rywala, ze szwedzkim Hammarby IF. Lech wygrał także 3:0 i również strzelał w drugiej połowie. W Szwecji strzelali Pedro Tiba, Jakub Kamiński i Filip Marchwiński.

Trzecia przeszkoda była tym razem z południa Europy. Drużyna trenera Dariusza Żurawia poleciała na Cypr na mecz z Apollonem Limassol. I zaprezentowała się wyjątkowo skutecznie. Wygrała aż 5:0, co przecież zdarza się niezwykle rzadko w wydaniu polskich drużyn na europejskiej arenie.

Lech Poznań w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy trafi na zwycięzcę pary Royal Charleroi SC - Partizan Belgrad. Mecz na Stade du Pays de Charleroi w Belgii rozpocznie się 24 września o godz. 19.00.