Aplikacja mytaxi dotarła do Trójmiasta

  Aplikacja mytaxi dotarła do Trójmiasta

  MP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Aplikacja mytaxi dotarła do Trójmiasta

  ©mat.prasowe my taxi

  Trójmiasto po Warszawie i Krakowie stało się dzisiaj trzecią polską aglomeracją, w której można zamówić taksówkę za pomocą aplikacji mobilnej mytaxi. Wprowadzający mytaxi w Trójmieście bardzo mocno podkreślają, że wszyscy współpracujący z nią kierowcy posiadają licencję, a ich pojazdy wyposażone są w taksometry i kasy fiskalne.
  Aplikacja mytaxi dotarła do Trójmiasta

  ©mat.prasowe my taxi

  Przygotowania do startu mytaxi w Trójmieście trwały kilka miesięcy i miały przede wszystkim na celu pozyskanie kierowców, posiadających licencję taksówkarską na wszystkie trzy miasta wchodzące w skład aglomeracji. Wiąże się to również z tym, że mytaxi oferuje swoją usługę na terenie tych trzech miast w ramach jednej strefy, czyli w tej samej taryfie między wszystkimi miastami (od 1,80 do 2,40 zł).

  - W ciągu kilku miesięcy przygotowań do startu, udało nam się zbudować w Trójmieście flotę blisko dwustu taksówek, co łącznie daje nam już prawie 2000 kierowców współpracujących z mytaxi w Polsce – mówił na dzisiejszej inauguracji Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.
  – Chcemy, aby ta liczba systematycznie rosła, dlatego też oferujemy kierowcom preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i wysokie premie za aktywność. Przewidzieliśmy również promocję dla mieszkańców Trójmiasta, którym do 30 czerwca udzielamy rabatu 50% na nielimitowaną liczbę kursów z mytaxi.

  Aplikacja, której właścicielem jest spółka Daimler AG, działa poza Polską w sześciu europejskich krajach: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii i Włoszech. Pobrana została już przez 10 mln użytkowników. Łączy ona bezpośrednio kierowcę z pasażerem, bez pośrednictwa centrali. Pasażerowi mytaxi w procesie zamówienia udostępniane są dane kontaktowe do kierowcy, marka samochodu i jego numery rejestracyjne. Po złożeniu zamówienia, na bieżąco może śledzić przyjazd taksówki na ekranie swojego telefonu, a po skończonym kursie może ocenić podróż i kierowcę za pomocą gwiazdek. Mytaxi oferuje płatności bezgotówkowe za pomocą opcji „Płać przez Aplikację”. W taki sposób dokonywanych jest już 75% płatności za przejazd.

  Jak podkreślał dziś Jędrzej Puzyński, ekspert ds. transportu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, w Trójmieście przypada ok. 5,5 taksówek na 1000 mieszkańców. W Gdańsku jest 2500 tys. licencjonowanych taksówkarzy i jest to od kilku lat dość stabilna liczba. Szybko za to przybywa taksówkarzy w Gdyni.

  - Szansy na zwiększenie udziału w rynku transportowym taksówki powinny szukać właśnie nowych technologiach, np. mobilnych aplikacjach. Jest to zresztą warunek niezbędny, aby sprostać oczekiwaniom pasażerów, którzy z podobnych rozwiązań mogą korzystać już między innymi w transporcie publicznym większości miast wojewódzkich w Polsce – mówił ekspert.

  Wprowadzający mytaxi w Trójmieście bardzo mocno podkreślają, że wszyscy współpracujący z nią kierowcy posiadają licencję, a ich pojazdy wyposażone są w taksometry i kasy fiskalne. Po każdym kursie klient może otrzymać paragon czy fakturę.

  Mytaxi zachęca kierowców do współpracy m.in.: brakiem miesięcznego abonamentu, ponoszeniem opłat za prowizję tylko za zrealizowane kursy, szkoleniami czy możliwością budowania szerokiej bazy stałych klientów. Nie są oni też traktowani na wyłączność. Mogą współpracować także z innymi korporacjami i sami ustalać sobie grafik pracy.

  maciej.pietrzak@polskapress.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  moskis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  We wrześniu iTaxi za rezerwacje aut z aplikacji dawało 50 proc rabatu na cały przejazd. Poważnie ;-)
  Tak więc można jeździć bez kosmicznych kosztów, a z aplikacjami robią promocje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  uberk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Od kilku miesięcy zawsze wsiadamy do iTaxi, bo to pewniacy. Dobre stawki, porządne auta, zawsze wszystko punktualnie. No i podoba mi się to, że zawsze jedziemy taką samą trasą. Nie ma prób...rozwiń całość

  Od kilku miesięcy zawsze wsiadamy do iTaxi, bo to pewniacy. Dobre stawki, porządne auta, zawsze wszystko punktualnie. No i podoba mi się to, że zawsze jedziemy taką samą trasą. Nie ma prób kombinacji. Można płacić kartą. Przynajmniej ze swojego punktu widzenia - polecam. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Okradają klientów

  Kobieta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Facet za kurs skasował mnie dwa razy, bo dwa razy kazał mi przyłożyć kartę, bo niby coś we weszło. Weszło i to dwa razy, a firma odmówiła zwrotu nadpłaty. Jak dla mnie czyste złodziejstwo, nie...rozwiń całość

  Facet za kurs skasował mnie dwa razy, bo dwa razy kazał mi przyłożyć kartę, bo niby coś we weszło. Weszło i to dwa razy, a firma odmówiła zwrotu nadpłaty. Jak dla mnie czyste złodziejstwo, nie polecam nikomu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a mi to loto, bo taksówkami nie jeżdżę..........

  znawca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  moim samochodem mam najtańszy kurs,nie potrzebuję pośredników ani żadnej aplikacjii...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  apki sa spoko

  Łukasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na razie nie mam zamiaru rezygnować z iTaxi - http://itaxi.pl/taxi-gdansk/
  Może kiedyś zainstaluję tę drugą, by ocenić, z której mi się lepiej korzysta i która ma najtańsze taksi w Gdańsku...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kod MyTaxi

  Michal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Kod mytaxi na pierwszy przejazd za 100 zł dla nowych -> MichalN9

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY