AP Lotos Gdańsk z wysokim zwycięstwem nad Rolnikiem w Głogówku. Dwa gole Julii Włodarczyk i debiutancka bramka Marceliny Preuss

AP Lotos Gdańsk wygrała wyjazdowe spotkanie z Rolnikiem Głogówek 5:0. Gdańszczanki mają na koncie 14 punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli piłkarskiej Ekstraligi kobiet.

AP Lotos zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach niż u siebie i potwierdziła to w meczu z Rolnikiem w Głogówku. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego zagrały skutecznie, strzeliły pięć bramek i odniosły pewne zwycięstwo. Pierwszą bramkę już w 6 minucie zdobyła Julia Włodarczyk, która otrzymała świetne podanie od Jagody Szewczuk. Tuż przed przerwą role się odwróciły i tym razem to Włodarczyk podawała, a Szewczuk skierowała piłkę do siatki.

W 60 minucie prowadzenie podwyższyła Włodarczyk po asyście Kornelii Okoniewskiej, a czwartego gola zdobyła Kinga Bużan, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym. W końcówce meczu podanie od Klaudii Słowińskiej na gola zamieniła Marcelina Preuss i dla 17-latki było to premierowe trafienie w Ekstralidze. Preuss zaledwie tydzień temu zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Wyszłyśmy bardzo zmotywowane i pewne siebie, zachowując przy tym szacunek do przeciwniczek – powiedziała po meczu Włodarczyk. – Zdobyłyśmy bardzo ważne trzy punkty, które będą nas napędzać na najbliższe spotkania. Mimo niełatwych warunków narzuciłyśmy przeciwnikowi swój styl gry, co przełożyło się na zdobycie pierwszej, a potem kolejnych bramek. Do Gdańska wróciłyśmy z uśmiechem na twarzach.

[b]CZYTAJ TAKŻE: Poznajcie partnerki piłkarzy Lechii. One skradły ich serca ZDJĘCIA

Przed AP Lotos prawdziwe wyzwanie, bowiem w kolejnym meczu zagrają u siebie 1 kwietnia z Czarnymi Sosnowiec. Rywali liderują w Ekstralidze kobiet, a w tym sezonie zremisowały tylko jeden mecz, a pozostałe wygrały.

Rolnik Głogówek - AP Lotos Gdańsk 0:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Julia Włodarczyk (6), 0:2 Jagoda Szewczuk (44), 0:3 Julia Włodarczyk (60), 0:4 Kinga Bużan (81), 0:5 Marcelina Preuss (90+1)

AP Lotos Gdańsk: Kołacz - Szewczuk (73 Preuss), Lukach, Okoniewska (73 Kołodziejek), Polańska (46 Stasiulewicz), Włodarczyk (63 Chuda), Plotzka, Bida (46 Wierzbicka), Salwa, Bużan, Słowińska

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0. "Portowcy" drugi raz z rzędu wygrali mecz po golu Michała Kucharczyka

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani