Anna Podolec w Atomie Treflu

P.W
- Kolejnym wzmocnieniem Atomu Trefla Sopot została Anna Podolec. Grywająca na pozycjach atakującej, przyjmującej lub środkowej bloku była reprezentantka kraju podpisała z Atomem Treflem Sopot roczny kontrakt - poinformował sopocki klub.

Podolec karierę siatkarką rozpoczęła w MKS Łańcut, skąd trafiła do SMS PZPS Sosnowiec. Od początku miała wiele sukcesów w młodzieżowej siatkówce. Zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy kadetek i brązowy mistrzostw świata w tej samej kategorii wiekowej. W 2002 roku sięgnęła po mistrzostwo Europy juniorek.

Kolejny rok również obfitował jej w sukcesy. I tak mając status wschodzącej gwiazdy polskiej siatkówki z drużyną juniorek stanęła na najniższym stopniu podium w mistrzostwach świata. W tym samym roku z dorosłą reprezentacją wywalczyła złoty medal ME w Turcji.

W 2004 roku podpisała kontrakt z BKS Aluprof Bielsko-Biała. W ciągu czterech sezonów gry w Aluprofie wywalczyła złoto i brąz, a także sięgnęła po Puchar Polski.

Więcej informacji o Atomie Treflu

W 2007 roku odeszła do rosyjskiego klubu Bałakowska AES Bałakowo, by sezon później zakotwiczyć w Asystelu Novara. Z Asystelem wygrała Puchar CEV i zajęła drugie miejsce w lidze. Kontuzja barku, jaka przytrafiła się jej w 2009 roku nieco storpedowała dalszą karierę. Ale po roku wróciła do BKS Aluprof.

Ostatni sezon rozpoczęła w Dinamie Bukareszt, jednak słaba kondycja finansowa klubu zmusiła Podolec do przenosin do rosyjskiego Awtodoru-Metaru Czelabińsk.