Ania Reska z powiatu puckiego potrzebuje pomocy. Na...

  Ania Reska z powiatu puckiego potrzebuje pomocy. Na konsultacje i leczenie w sprawie glejaka w USA potrzeba 400 tys. zł. Pomóżcie! | ZDJĘCIA

  p.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ania Reska i jej pasja
  1/5
  przejdź do galerii

  Ania Reska i jej pasja ©mat. rodzinne

  Paweł Wicka - ratownik medyczny ze Szpitala Puckiego wystartował z kolejną akcją pomocy. Tym razem potrzeba 400 tys. zł na pomoc dla Ani Reski, mieszkanki powiatu puckiego, której życie może uratować kosztowna konsultacja, leczenie i pobyt w USA.
  Paweł Wicka na co dzień ratuje życie tym, którym potrzebna jest pomoc medyczna - jako ratownik Szpitala Puckiego świetnie się na tym zna. Niedawno zaangażował się w pomoc dla swojego kolegi po fachu: Kaszy, ofiary wypadku samochodowego na Półwyspie Helskim.

  Udało się - dzięki hojności wielu osób udało się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na rehabilitację. Teraz czas na kolejne przedsięwzięcie: akcję ratowania życia Ani Reski z powiatu puckiego.

  - Zapewne wiecie jak dobrze się pomaga gdy są tego efekty i one przerosły najśmielsze moje oczekiwania i dzisiaj wiem, że to dzięki Wam Rafał Ratownik Medyczny ma na podstawowe potrzeby i wiem od niego, że ty Wy jesteście tą siłą! - tak zaczyna swój apel na portalu pomagam.pl Paweł Wicka. - Przyszedł do mnie pewien Pan, Bronek mu na imię, a jest ojcem super dziewczyny, i ze łzami w oczach poprosił mnie o pomoc w napisaniu i zorganizowaniu zbiórki pieniędzy, aby uratować jego ukochaną córkę.

  POWIAT PUCKI POMAGA: Wypadek karetki w Jastarni: Pomoc dla ratownika medycznego z Pucka organizują jego koledzy z pracy. Rafał, trzymaj się!  Córka to 33-letnia mieszkanka powiatu puckiego Ania Reska, u której zdiagnozowano glejaka 4 stopnia. Choroba ujawniła się w połowie marca 2018, gdy pani Ania zemdlałą w sklepie. Szybka pomoc, potem wizyta w szpitalu, rezonans magnetyczny głowy i orzeczenie zwalające z nóg: Guz na lewej półkuli mózgu.

  Specjalista skierował Anię Reskę kobietę do Szpitala Copernicus w Gdańsku, by tam wykonać niezbędną operację.
  - W oczekiwaniu na operację i potem na wyniki histopatologiczne Ania wzięła ze sobą książkę ś.p. Jana Kaczkowskiego Szału nie ma jest rak, a niektórzy nawet to się śmiali, że fajną lekturę sobie wzięła i coś w tej książce ją zmobilizowało do trudnej walki, bo histopatologiczny wynik był okrutny! - relacjonuje pan Bronek, tata pani Ani. - TOŁDI ( tak córcia nazwała tego paskudę) to trudny przeciwnik Ani, ale niech nie myśli, że coś wskóra, bo nasza Ania podjęła rękawicę i ma zamiar go bezwarunkowo pokonać!  W pomoc Ani Resce mocno zaangażowała się jej najbliższa rodzina: mąż Grzegorz oraz rodzice Bronek i Krystyna.
  - Oczywiście my jako rodzice wiemy, że córka Nasza się nie podda - podkreśla tata pani Ani. - A teraz my potrzebujemy pomocy, aby ją uratować i dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób zechcą się przyłączyć do pozyskania celu.

  Na konsultację, leczenie i pobyt w amerykańskiej klinice w Pensylwanii potrzeba niebagatelnej kwoty 400 tysięcy złotych, ale datki na akcję założoną przez Pawła Wickę już płyną. Na konto wpłynęło ponad 11 tysięcy, a wciąz dopływają kolejne złotówki.

  A liczy się dosłownie każda:
  - Mama Ani pracuje w Puckim Hospicjum, tata to zawodowy, ale już emerytowany strażak PSP Puck i obecnie dorabia na przewozach medycznych w karetce, aby zarobione pieniądze przekazać na leczenie Anny, ale życia mu nie starczy aby zebrać taką kwotę - tłumaczy organizator zbiórki. - Musimy pomóc Ani i odpowiedzmy chóralnie, że damy z siebie tyle ile możemy. Liczę na Waszą hojność i z góry dziękuję w imieniu Ani i jej rodziców.

  Aby wesprzeć leczenie Ani Reski z powiatu puckiego wejdź na portal pomagam.pl - KLIKNIJ i przejdź na stronę - tu dokonasz bezpośredniej wpłaty.


  Charytatywny koncert dla Jasia Tworka w kościele w Mrzezinie:

  wideo: Piotr Ciskowski

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wydrwigrosze.

  Bolko Stary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niestety magia omnipotencji Ameryki w leczeniu glejaka rozbija sie o cwanych cyganow z Wegier, ktorzy nawet podpisac sie nie umia a lecza za miliony dolarow.

  STUDIO BAŁTYCKIE

  ROZMOWY WIDEO - nie przegap!

  Studio Bałtyckie #14: Roman Kużel

  Studio Bałtyckie #14: Roman Kużel

  Studio Bałtyckie #13 Tyberiusz Narkowicz

  Studio Bałtyckie #13 Tyberiusz Narkowicz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!