Andrzejkowa pomoc z pompą

  Andrzejkowa pomoc z pompą

  Agata Cymanowska

  Polska

  Polska

  Rok temu pomogły Fundacji Dogtor, działającej na rzecz terapii z udziałem zwierząt. Tym razem chcą wesprzeć akcję "Żyć z Pompą", zainicjowaną w 2008 roku z myślą o dzieciach, które rodzą się z poważną wadą przewodu pokarmowego i zmuszone są do otrzymywania niezbędnych do życia składników żywieniowych drogą dożylną.
  - Jako stowarzyszenie Ladies Circle organizujemy imprezę andrzejkową, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Pomorskiemu Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku w zakupie profesjonalnej aparatury do przygotowania żywienia pozajelitowego - wyjaśnia Halina Szczechowiak z Ladies Circle.

  A pomoc taka jest na wagę złota, ponieważ w Polsce północnej brakuje ośrodka medycznego, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do przygotowywania żywienia pozajelitowego, który umożliwiłby dzieciom żywionym pozajelitowo dostarczanie do domu, przygotowanych w sterylnych warunkach przez specjalistów-farmaceutów, mieszanek żywieniowych. Obecnie właśnie z powodu braku możliwości technicznych niektórzy rodzice zmuszeni są przygotowywać mieszaniny samodzielnie w domu, a to zwiększa ryzyko powikłań.

  Andrzejki rozpoczną się 29 listopada o godz. 19.30 we "Wróblówce" w Gdańsku Otominie.
  - Będą suto zastawione stoły i staropolskie menu, a do tego wesoła muzyka, obowiązkowa loteria fantowa, andrzejkowe wróżby, konkursy i mnóstwo magii - zachęcają organizatorki.
  Imprezę poprowadzi konferansjer Andrzej Stawicki.

  Bilety w cenie 80 zł za osobę można kupować do poniedziałku, 24 listopada. Informacje udzielane są pod numerem 502 362 422. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej stowarzyszenia LC - www.ladiescircle.pl.

  Wspierają dzieci i samotne matki
  Ladies' Circle International (LCI) to międzynarodowa, elitarna organizacja kobieca, działająca w 31 krajach i skupiająca ponad 17 tys. członkiń w wieku od 18 do 45 lat.
  Pierwszy klub LC powstał w 1932 r. w Wielkiej Brytanii.
  W 1996 r. pierwszy, i jedyny wtedy w Polsce, gdański klub został oficjalnie wprowadzony do międzynarodowej struktury LCI. Gdańskie Ladies starają się pomagać głównie chorym i potrzebującym dzieciom oraz kobietom samotnie wychowującym i utrzymującym swoje dzieci. W klubie kultywowane są tradycyjne ceremonie i zwyczaje, jak płonące świece, symboliczne róże, a każda członkini uczestniczy w klubowych spotkaniach w stosownym kapeluszu na głowie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo