Andrzej Jaworski zapowiada walkę z systemem Stref Płatnego Parkowania w Gdańsku

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Zaktualizowano 
Stowarzyszenie myGdansk.pl chce zmian w funkcjonowaniu Stref Płatnego Parkowania. Zapowiada inicjatywę obywatelską i prosi o głosy wszystkich mieszkańców.

W czwartek, 30 maja Stowarzyszenie myGdansk.pl podczas krótkiej konferencji prasowej przedstawiło pomysł inicjatywy obywatelskiej sprzeciwiającej się wprowadzanym zmianom związanym z wydłużeniem czasu poboru opłat i poszerzeniem strefy płatnego parkowania.

- Podjęliśmy inicjatywę obywatelską, aby powołać komitet w sprawie przygotowania uchwały, która zmieni system parkowania w Gdańsku. Nie chcemy jednak, aby było to robione bez udziału mieszkańców miasta. Zapraszamy wszystkie stowarzyszenia, komitety i mieszkańców do kontaktu - powiedział Andrzej Jaworski, prezes stowarzyszenia myGdansk.pl

Jaworski zapowiedział, że chce powrotu dawnych regulacji jeszcze sprzed obowiązującego systemu. Stowarzyszenie przygotowało już projekt uchwały w tej sprawie, jednak liczy na opinie ekspertów i wszystkich zainteresowanych. Za około dwa tygodnie zostanie zainicjowane zbieranie podpisów pod dokumentem.

Nowe zasady płatnego parkowania w Gdańsku. Od 28.05. Zmiany w Gdańsku Głównym. 1 lipca i 9 września nowe płatne strefy. Po wakacjach drożej

Przypomnijmy, że od 28 maja w obszarze Głównego Miasta strefa parkowania funkcjonuje w wydłużonych godzinach 9:00 - 20:00. Z kolei od 1 lipca rozpocznie się pobór opłat na Targu Rakowym.

- Należy pamiętać, że wprowadzane zmiany mają na celu nie tylko wydłużenie godzin parkowania, ale też ciągłe powiększanie stref parkowania. Zapraszamy wszystkich zarówno z lewej, jak i z prawej strony sceny politycznej. Chcemy wprowadzić normalność w parkowaniu, aby wszyscy kierowcy czuli się, że są we własnym mieście - powiedział Hubert Grzegorczyk, wiceprezes stowarzyszenia.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Jaworski odniósł się również do oświadczenia prezydent Dulkiewicz, w którym stwierdziła, że czuje się urażona incydentami podczas gdańskiego Marszu Równości.

- W tym samym momencie na stronie gdańsk.pl finansowanych przez miasto są cały czas umieszczone zdjęcia i filmik związane z marszem. Obawiam się, że to była decyzja polityczna i napisała to, aby przyciszyć wrzawę - powiedział samorządowiec.

Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2018 r.:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Widać, że Pan Jaworski uporczywie próbuje odbić się od dna

Dodaj ogłoszenie