Akademiczki z Gdańska lepsze od naszych

W derbowym pojedynku Pomorza akademiczki AZS AWF Łączpol Gdańsk pokonały UKS PCM Kościerzyna 30:26.

Zawodniczki Dariusza Męczykowskiego bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Gdańsku. Dzięki świetnej grze Karoliny Mokrzki, w 10 minucie nasza ekipa prowadziła 6:3. Od tego momentu gospodynie zaczęły grać zdecydowanie lepiej i pięć minut później to zespół z Gdańska cieszył się z wyjścia na prowadzenie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:15 dla gdańskiej drużyny. W drugiej połowie mieliśmy pokaz przede wszystkim gry defensywnej. W ciągu osiemnastu minut obydwa zespoły rzuciły łącznie tylko sześć bramek. Od 50 minuty akademiczki utrzymywały przewagę, która wynosiła 2-3 bramki. Choć była to różnica niewielka to naszemu zespołowi nie udało się jej zniwelować do końcowego gwizdka. Zdaniem D. Męczykowskiego, mecz mógł być wygrany gdyby nie praca arbitrów, do której nasz szkoleniowiec miał wiele zastrzeżeń. W sobotę UKS zagra u siebie z KPR Jelenia Góra. Mecz rozpocznie się o 16.

UKS PCM: Brzezińska, Kordunowska-Lupa - Mokrzka 6, Jakubowska 5, Górna 4, Belter 4, Wójcik 2, Żukowska 2, Sus 2, Białek 1 oraz Wasak, Ziółkowska, Dzienisz, Borysławska.