Akademiczki wygrały... drugą połowę

Janusz Woźniak
Szczypiornistki AZS AWFiS Gdańsk nadal, po odejściu czołowych 10 zawodniczek, nie mogą zdobyć punktów w ekstraklasie. W sobotę przegrały we własnej hali z Carlosem Jelenia Góra 24:34.

Kiedy rozpoczynał się mecz w hali było dokładnie 46 kibiców, w tym połowę stanowili rodzice młodych gdańskich zawodniczek. Cóż, trudno mieć do młodych szczypiornistek pretensje, że nie wygrywają spotkań, ale jednocześnie kibice nie mają ochoty oglądać porażek własnego zespołu.

Do przerwy przewaga gości urosła do 13 bramek (9:22). Warto tylko odnotować, że ponad połowę bramek w tym czasie, bo pięć, zdobyła dla akademiczek Milena Malich. Drugie 30 minut było już bardziej wyrównane. Przypomniała mi się w tym momencie anegdotka, która weszła do historii polskiego sportu, a związana jest z meczem piłkarskim Irlandia - Polska i trenerem Wojciechem Łazarkiem. Kiedy do szkoleniowca reprezentacji zadzwonił dziennikarz Telewizji Polskiej z pytaniem, jaki był wynik meczu, pan Wojtek z odpowiedział, że drugą połowę Polska wygrała 1:0. Indagowany dalej przyznał dopiero, że w pierwszej połowie rywale strzelili nam trzy gole i cały mecz wygrali 3:1.

W Gdańsku było podobnie. Drugą połowę, głównie dzięki bramkom Agnieszki Białek i Doroty Kowalewskiej, gospodynie wygrały bowiem 15:12.

- Źle zaczęliśmy to spotkanie. Kilka naszych rzutów nie weszło, dziewczyny się usztywniły - podsumował trener gospodyń Jerzy Ciepliński.

AZS AWFiS Gdańsk - Carlos Jelenia Góra 24:34 (9:22)
AZS AWFiS: Brzezińska, Zych - Białek 7, Malich 5, Kowalewska 5, Kempa 2, Rostankowska 2, Jędrzejczyk 1, Jakubowska 1, Kordunowska 1, Drobińska, Taczyńska, Neuman.
Carlos Jelenia Góra: Szałek, Baranowska - Fursewicz 6, Odrowska 6, Gęga 4, Oreszczuk 4, Kobzar 4, Kaczyńska 3, Kocela 3, Dąbrowska 2, Stochaj 1, Kubicka 1.