Akademicy lepsi od beniaminka z Zabrza

Piłkarze ręczni AZS AWFiS wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. Gdańszczanie wygrali w Zabrzu z drużyną Powen 28:24 i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli ekstraklasy.

Przed tym meczem oba zespoły miały komplet porażek, więc było to bardzo ważne spotkanie. Od początku spotkania lepiej radzili sobie podopieczni trenerów Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego. A zawodnicy beniaminka ekstraklasy nie potrafili znaleźć recepty na młody gdański zespół.

Akademicy zaczęli bardzo dobrze mecz na Śląsku, bo od prowadzenia 4:2. Jednak po kilku minutach to gospodarze uzyskali jednobramkową przewagę. Później długo wynik oscylował wokół remisu, a dopiero w końcówce gdańszczanie wypracowali sobie dwa gole przewagi.

W drugiej połowie spotkania gospodarze odrobili tę stratę i długo utrzymywał się wynik remisowy. Przy stanie 19:19 gdańszczanie wykorzystali rzut karny, a rywale nie. Losy meczu tak naprawdę rozstrzygnęły się w 53 minucie tego spotkania. Wówczas to akademicy odskoczyli od stanu 24:23 na 26:23. Na uwagę zasługuje fakt, że poza Jackiem Sulejem wszyscy zawodnicy AZS AWFiS zdobywali bramki.

Powen Zabrze - AZS AWFiS Gdańsk 24:28 (12:14)
AZS AWFiS Gdańsk: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 1, Chrapkowski 5, Jankowski 1, Fogler 1, Olęcki 2, Woynowski 1, Marciniak 2, Pilch 4, Wysokiński 3, Sulej, Kostrzewa 7, Ringwelski 1.
Najwięcej bramek dla Powen Zabrze: Chodara 8, Kulak 5.