Akademicy dalej od finału

AZS AWFiS oddalił się od gry w finale mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych. Akademicy przegrali dwukrotnie w Płocku z Wisłą 16:22 i 23:25. Wisła potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, aby znaleźć się w finale, a najbliższy mecz bądź mecze w weekend w Gdańsku.

W zasadniczej części sezonu szczypiorniści AZS AWFiS dwa razy sensacyjnie wygrali z Wisłą, aktualnym mistrzem kraju.

- Teraz to będą zupełnie inne mecze. Tamte już się nie liczą. Jedziemy powalczyć, ale czekają nas trudne spotkania z silnym rywalem - mówił przed meczami w Płocku Daniel Waszkiewicz, trener AZS AWFiS.

I to się potwierdziło, choć w obu meczach gdańszczanie walczyli z zespołem gospodarzy. Pierwsze spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla akademików, którzy objęli prowadzenie 3:1. W tym momencie Damian Kostrzewa, bohater ćwierćfinałowej rywalizacji z Travelandem Olsztyn, nie wykorzystał rzutu karnego. Jeszcze w 25. minucie Wisła prowadziła tylko 11:10, ale ostatecznie uzyskała trzy bramki przewagi.

W drugiej połowie płocczanie prowadzili 16:13 i od tego momentu odskoczyli na 22:14. I to rozstrzygnęło losy spotkania. Wisła zagrała bardzo dobrze w obronie, gdyż pozwoliła drużynie AZS AWFiS w tej części gry zdobyć tylko sześć goli.

Jeszcze więcej emocji było w drugim meczu. Cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 15:15. W drugiej połowie wydawało się, że gdańszczanie mogą wywieźć zwycięstwo z Płocka, bo w 42. minucie prowadzili 20:18. Jeszcze na pięć minut przed końcem był remis 22:22. Końcówka należała do bardziej doświadczonego zespołu Wisły.
Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę w Gdańsku. Jeśli wygra Wisła to będzie w finale, jeśli AZS AWFiS to będzie czwarty mecz w niedzielę.

Wisła Płock - AZS AWFiS Gdańsk 22:16 (13:10) i 25:23 (15:15)
Wisła Płock: Wichary, Seier - Paluch 4 i 3, Wiśniewski 0 i 0, D. Piórkowski 0 i 0, Nat 2 i 1, Kwiatkowski 0 i 1, Jędrzejewski 0 i 0, Wuszter 5 i 4, Kuptel 1 i 0, Nielsen 1 i 0, Zołoteńko 5 i 6, Rumniak 1 i 4, Pronin 3 i 6, A. Piórkowski 0 i 0, Frołow 0 i 0.
AZS AWFiS Gdańsk: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 2 i 3, Pilch 1 i 6, Sulej 1 i 2, Kostrzewa 1 i 0, Ringwelski 1 i 1, Wysokiński 0 i 1, Bednarek 0 i 1, Chrapkowski 4 i 2, Fogler 1 i 3, Woynowski 1 i 1, Olęcki 2 i 0, Masiak 2 i 3.
Stan rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Wisły.