Agnieszka Wolska na finał

  Agnieszka Wolska na finał

  Przemysław Winter

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To już ostatni koncert odbywającego się w Sopocie IX Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych. Wieczór finałowy organizatorzy przygotowali jako wieczór pieśni i muzyki fortepianowej. Gwiazdą koncertu "Sztuka pieśniarstwa" będzie Agnieszka Wolska, młoda śpiewaczka, dobrze już znana trójmiejskiej publiczności z występów na scenie Opery Bałtyckiej.
  "Agnieszka Wolska nie tylko wspaniale śpiewa - ona kreuje, tworząc niezapomniane portrety śpiewanych przez siebie postaci, wywołując entuzjastyczny aplauz publiczności" - tak do wysłuchania jej recitalu zachęcają organizatorzy festiwalu.

  Agnieszka Wolska wykona pieśni m.in. Belliniego, Donizettiego, Pucciniego i Rossiniego. Organizatorzy Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych dbają zawsze o obecność polskiej muzyki i to często tych najbardziej klasycznych utworów. W programie znalazły się więc także pieśni Moniuszki, w tym - "U Prząśniczki".

  Śpiewaczce akompaniować będzie Rafał Lewandowski. W drugiej części koncertu wystąpi Tomasz Zając, utalentowany młody pianista, uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdyni, laureat II Przeglądu Młodych Talentów - Sopot 2008.

  Urząd Miasta Sopotu, 31 sierpnia, godz. 19. 00, ul. Kościuszki 19, bilety: 20 i 30 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo