Afera finansowa w Starogardzie Gd....

  Afera finansowa w Starogardzie Gd. 27 oszukanych na kwotę 13 mln zł

  Ewa Macholla

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Afera finansowa w Starogardzie Gd. 27 oszukanych na kwotę 13 mln zł

  ©www.sxc.hu

  Prokuratura Okręgowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o wydłużenie aresztu Anny S. Śledczy z Gdańska, którzy prowadzą sprawę 38-latki, chcą, aby w areszcie spędziła ona kolejne trzy miesiące. Do zatrzymania Anny S. doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Tymczasem, do prokuratury zgłaszają się kolejni poszkodowani.
  Afera finansowa w Starogardzie Gd. 27 oszukanych na kwotę 13 mln zł

  ©www.sxc.hu

  - Sprawa jest rozwojowa i wciąż się zgłaszają kolejni poszkodowani, dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o przedłużenie aresztu do 28 czerwca - przyznaje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Jeśli chodzi o liczbę wątków w tej sprawie, są trzy. Mamy do czynienia z oszustwem kredytowym, w którym dochodziło do przywłaszczenia pieniędzy z umów kredytów. Są też wątek związany z wymianą euro po korzystnym kursie, a także wątek związany z zaciąganiem pożyczek.

  Do prokuratury zgłosiło się kolejnych sześć poszkodowanych osób. Tym samym liczba oszukanych wzrosła do 27. Poszkodowany jest także bank, pod którego szyldem placówkę prowadziła Anna S. Kwota, na którą doszło do oszustw, obecnie wynosi prawie 13 mln zł.

  Anna S. od kilku lat zajmowała się w Starogardzie usługami finansowymi. W listopadzie ubiegłego roku do prokuratury i policji zaczęły się zgłaszać pierwsze poszkodowane osoby, które choć zawarły umowę kredytową, pieniędzy nie dostały. Wówczas chodziło o 130 tys. zł. Później okazało się, że Anna S. miała także sprzedać euro po korzystnym kursie, a kwota urosła do kilku mln zł. Zajmowała się też zaciąganiem kredytów na tzw. słupy, czyli na podstawione osoby. Śledczy sprawdzają, czy kobieta działała sama. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Anna, Beata, Karolina, Mirek i Rafał , co ich łączy a co dzieli???

  Edi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  cyt: Prokuratura sprawdza czy działała sama. Ale banał. W Starogardzie nawet dzieci opowiadają, że Anna S. tworzyła grupę razem z fryzjerką Beatą T. i jej konkubentem Rafałem R. (zawodowo...rozwiń całość

  cyt: Prokuratura sprawdza czy działała sama. Ale banał. W Starogardzie nawet dzieci opowiadają, że Anna S. tworzyła grupę razem z fryzjerką Beatą T. i jej konkubentem Rafałem R. (zawodowo zajmującym się lichwą) oraz sprzedawcą z meblowego Mirosławem J. i jego konkubiną Karoliną K. Wspólnicy ze złodziejskiej spółki kupili nawet jednakowe samochody. Pan Mirek i Pan Rafał jeżdżą bmw 7. Po tym jak złodziejski interes upadł a Annę S. wsadzili do paki to nagle szajka się rozpadła a pan Mirek na łamach prasy i w prokuraturze zaczął oskarżać panią Beatę i pana Rafała. Skończyły się pieniądze to i skończyła się miłość. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo