Acrylex Kościerzyna nadal bez porażki [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Za nami piąta kolejka rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

W pierwszym meczu na parkiecie rywalizowali siatkarze Unibudu Wielki Klincz oraz Gryfa Wiele. W tym spotkaniu łatwe zwycięstwo 3:0 odnieśli siatkarze z Wiela. W kolejnym meczu Siatkarz Łubiana zmierzył się z zespołem Nasz Dach. W tym przypadku mecz nie zakończył się w trzech setach. Rywalizacja toczyła się w czterech setach i ostatecznie zwycięstwo 3:1 zanotował Nasz Dach. Jak się okazało, najbardziej wyrównany przebieg miało spotkanie ZPS Łubiana z ekipą Kaliska Power. W tym meczu konieczny był piąty set, aby wyłonić zwycięzcę, którym został zespół z Kalisk.

W czwartym meczu Promil Będomin zmierzył się z Sendomem Bartoszylas. Gładkie zwycięstwo 3:0 zanotowali siatkarze z Bartoszegolasu. W przedostatnim spotkaniu doszło do starcia Relaxu Dziemiany z Acrylexem Kościerzyna, zespołem, który do tej pory nie zanotował jeszcze żądnej porażki. Nie inaczej było tym razem. Siatkarze z Dziemian nie znaleźli skutecznego sposobu na to, by pokonać lidera rozgrywek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Acrylexu Kościerzyna.

W ostatnim pojedynku rywalizowały zespoły UKS Klukowa Huta oraz KOSiR-u Nandruk Kościerzyna. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z powiatu kartuskiego w trzech setach.

Kolejną rundę spotkań zaplanowano na 2 stycznia w Wielkim Klinczu.

Warto jednak wspomnieć, że po jej zakończeniu, rywalizacja siatkarzy przeniesie się do hali sportowej w Skorzewie (gm. Kościerzyna). Tam zostaną rozegrane trzy kolejki spotkań.