Acrylex i Relax liderami ligi

Drużyny występujące w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej rozegrali drugą kolejkę spotkań.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach Gminnej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna rywalizuje osiem zespołów. Mają one już za sobą drugą kolejkę spotkań.

W pierwszym meczu zmierzyli się siatkarze KOSiR-u Nandruk Kościerzyna z ekipą Naszego Dachu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tego drugiego zespołu 3:1. Cztery sety obejrzeli również kibice obserwujący walkę zawodników Relaxu Dziemiany i Wierzycy Stara Kiszewa. Z zainkasowania kompletu punktów cieszyli się siatkarze z Dziemian. W trzecim starciu na parkiet wyszli reprezentanci Acrylexu Kościerzyna oraz Siatkarza Łubiana. W tym przypadku gładkie zwycięstwo odniosła drużyna z Kościerzyny, która pokonała swoich rywali w trzech setach. Takim samym wynikiem zakończyła się rywalizacja X Teamu Będomin i Gryfa Wiele. W tym meczu zwycięstwo zanotowali siatkarze z Będomina. Po dwóch rundach zmagań, pierwsze miejsce w ligowej tabeli zajmuje zespół Acrylexu Kościerzyna, który zgromadził 6 punktów. Drugie miejsce zajmuje drużyna Relaxu Dziemiany, która również ma 6 punktów, ale posiada gorszy stosunek setowy od Acrylexu. Z kolei trzecia pozycja należy do Wierzycy Stara Kiszewa, która zdobyła do tej pory 3 pkt.

Trzecią kolejkę spotkań zaplanowano na 7 stycznia. Tym razem drużyny rozegrają swoje spotkania w hali sportowej w Wielkim Klinczu.