Absolutorium za głowę dyrektora

  Absolutorium za głowę dyrektora

  Marcin Pacyno

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Radni gminy Parchowo udzielili absolutorium wójtowi Andrzejowi Dołębskiemu, ale zażądali głowy Zbigniewa Zarzyckiego, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.
  Radni poparli także wniosek wójta o odwołanie sekretarza gminy, choć wcześniej odrzucali go dwukrotnie.

  Takiej transakcji wiązanej nie chce potwierdzić do końca wójt Andrzej Dołębski, ale przyznaje, że od dłuższego czasu trwały rozmowy. - Radni nie kryli, że poprą odwołanie sekretarza Marka Sildatka, ale gdy odejdzie Zbigniew Zarzycki, dyrektor GOK - mówi Dołębski.


  Nieoficjalnie radni potwierdzają transakcję wiązaną.

  - Inaczej nie można było pozbyć się z naszej gminy Zarzyckiego - mówią, ale nie chcą wypowiadać się oficjalnie. Wprost o transakcji mówi za to Zbigniew Zarzycki. - Oddałem się do dyspozycji wójta, bo taki jest układ - twierdzi.

  O rezygnacji poinformował osobiście radnych. Ci nie kryli radości. - Nieładnie tak mówić, ale cieszę się, że pan odchodzi - stwierdziła radna Jolanta Osińska, wysłuchując deklaracji Zarzyckiego.

  Nie omieszkała zapytać kiedy to nastąpi.

  Radni mieli także wiele zastrzeżeń do sprawozdania z działalności GOK w 2007 roku, które ostatecznie odrzucili. Po deklaracji Zarzyckiego, że odejdzie po wykorzystaniu urlopu udzielili absolutorium wójtowi [12 głosów za, przy 3 wstrzymujących się - dop. red.].

  Następnie rozpoczęło się głosowanie nad odwołaniem sekretarza gminy Marka Sildatka. To była już trzecia próba wójta, który - jak twierdzi - stracił zaufanie do sekretarza, a wcześniej także swojego zastępcy. Pierwszy wniosek radni odrzucili, drugim w ogóle się nie zajęli. Wczoraj przegłosowali odwołanie [8 głosów za, 6 przeciw - dop. red] - Sekretarzem się bywa a człowiekiem się jest - komentuje Sildatk, który przebywa teraz na zwolnieniu lekarskim i nie było go na sesji Rady Gminy. - Myślę, że część radnych powinna nauczyć się co to jest idea samorządności. Ja w tym kupczeniu nie uczestniczyłem - dodaje.

  Sekretarzem zostanie Anna Kubiak, która teraz jest już zastępczynią wójta Parchowa.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo