Abonament dla niezamożnych

  Abonament dla niezamożnych

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Firmy telekomunikacyjne prześcigają się w ofertach abonamentowych. Choć połączenia są coraz tańsze, nie wszystkich stać na korzystanie z telefonów stacjonarnych. Radzimy, jak znaleźć taryfę dla siebie
  - Utrzymuję trójkę dzieci w wieku szkolnym. Moja rodzina jest z południa Polski, zwykle więc kontaktujemy się telefonicznie - opowiada pani Małgorzata. - Słyszałam, że firmy telekomunikacyjne czasami oferują specjalne taryfy dla osób z ubogich rodzin - dodaje czytelniczka. Na jakich zasadach można z nich skorzystać? - pyta
  Jak dowiedzieliśmy się w Telekomunikacji Polskiej, operator uruchomił od czerwca specjalny abonament dla osób w trudnej sytuacji materialnej.
  Plan "Tp przyjazny" - 18,30 zł brutto - skierowany jest do tych, którzy otrzymują stałe zasiłki pieniężne z ośrodków pomocy społecznej. By móc korzystać z takiego abonamentu, niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia np. z MOPS potwierdzającego, że pobierany jest stały zasiłek. Oferta skierowana jest więc tylko do konkretnej grupy odbiorców.
  - Dodatkowym ograniczeniem jest aktywacja planu tylko na rok. By ją przedłużyć, należy dostarczyć kolejne potwierdzenie z ośrodka pomocy społecznej - wyjaśnia Liliana Kulesza, szef biura prasowego TP w Gdańsku.
  Z planu "Tp przyjaznego" skorzystać mogą też osoby mniej zamożne z zaburzeniami wzroku, mowy lub słuchu. Muszą przedstawić orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane przez powiatowy lub wojewódzki zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności, TP obniży im ten abonament o 50 procent.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo