93 urodziny Gdyni. Spacer z przewodnikami, uroczysta sesja,...

  93 urodziny Gdyni. Spacer z przewodnikami, uroczysta sesja, medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz nagrody Czas Gdyni [zdjęcia]

  sz, ak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jubileuszowa sesja Rady Miasta Gdyni
  1/26

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anna Krenc

  Gdynia ma już 93 lata! Obchody jej urodzin trwały przez kilka dni, a kulminacyjne wydarzenia odbyły się 10 lutego, w dzień nadania praw miejskich.
  Miasto, obchodząc 93. urodziny, zaprosiło mieszkańców do wspólnego świętowania. Koncert jubileuszowy w Gdynia Arenie wprawił uczestników w taneczny nastrój. Na scenie pojawił się zespół Non Stop. Dodatkowo zaplanowano coś dla ciała i ducha. Były porady trychologa, fizjoterapeuty i dietetyka. Każdy mógł zmierzyć ciśnienie i wykonać pomiar poziomu cukru we krwi. Panie korzystały z możliwości zrobienia profesjonalnego makijażu, a w holu funkcjonowała Fotobudka i kawiarnia.

  Odbyły się też spacery z przewodnikami po modernistycznej Gdyni.

  Kulminacją obchodów były oficjalne, niedzielne uroczystości. Rozpoczęły się przed południem mszą świętą w intencji miasta w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Po południu prezydent Gdyni Wojciech Szczurek razem z przewodniczącą rady miasta Joanną Zielińską złożył kwiaty pod Pomnikiem Polski Morskiej na skwerze Kościuszki. W uroczystości uczestniczyli gdyńscy samorządowcy, przedstawiciele Marynarki Wojennej oraz liczni mieszkańcy.

  Jubileuszowa sesja Rady Miasta Gdyni


  O godzinie 17 w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza rozpoczęła się uroczysta, jubileuszowa sesja Rady Miasta Gdyni. Otworzyła ją Joanna Zielińska. Następnie głos zabrał Wojciech Szczurek.

  Jak co roku wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni”. Tegoroczni laureaci tego wyróżnienia to:
  • Agata Witczak, dyrektor ds. personalnych oddziału Thomson Reuters w Gdyni,
  • Jerzy Miotke wiceprezydent Gdyni w latach 1998 - 2002, odpowiedzialny za pomoc społeczną, ochronę zdrowia i wieloletni radny oraz
  • Piotr Gotowała właściciel gdyńskiej piekarni.


  Zobacz galerię

  Uroczysta sesja wiązała się także z wręczeniem nagrody przewodniczącej Rady Miasta Gdyni „Czas Gdyni” za najlepszą gdyńską inwestycję i architekturę. Nagrodę za rok 2018 w tej kategorii przyznano firmie Sportowa Centrum Sp. z o.o. za inwestycję przy ul. Sportowej 8 oraz Pracowni FORT Targowski arch. Wojciech Targowski i arch. Mateusz Targowski za projekt tejże inwestycji.

  Wyróżnienie przewodniczącej rady miasta „Czas Gdyni” za inwestycję roku 2018 otrzymały Studio Panika, jedyne w Polsce północnej studio filmowe, firma EuroStyl za realizację osiedla Viridis oraz architekt Wiesława Martyńska-Ostrowska, pracująca dla dewelopera AB Inwestor, za realizujący ideę gdyńskiego modernizmu budynek Batorego 7.

  Na zakończenie części oficjalnej, zaśpiewała Joanna Knitter. Na saksofonie zagrał Przemysław Dyakowski.


  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!