MKTG SR - pasek na kartach artykułów

92. urodziny Gdyni [10.02.2018]. Medale Kwiatkowskiego i nagrody Czas Gdyni podczas uroczystej sesji zwieńczeniem urodzin [zdjęcia, wideo]

Szymon Szadurski
Szymon Szadurski
92. urodziny Gdyni. Uroczysta sesja Rady Miasta i urodzinowa gala [10.02.2018]
92. urodziny Gdyni. Uroczysta sesja Rady Miasta i urodzinowa gala [10.02.2018] Piotr Hukalo
Najbardziej podniosła w całym roku, popołudniowa sesja Rady Miasta Gdyni w Teatrze Miejskim była zwieńczeniem sobotnich [10.02.2018] obchodów 92 urodzin miasta. Wśród kilkuset zaproszonych gości nie zabrakło samorządowców, działaczy społecznych, reprezentantów organizacji pozarządowych, przedstawicieli gdyńskich firm i instytucji, komendantów policji, straży pożarnej i straży miejskiej.

Gospodarzem sobotniego wieczoru była Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Podkreśliła ona, że losy Gdyni nierozerwalnie związane są z portem.

- Wraz z budową portu nastał żywiołowy rozwój miasta - powiedziała Joanna Zielińska. - Co ciekawe, efekt okazał się dobry. Układ urbanistyczny Gdyni nie odbiegał od innych miast nowoczesnej Europy. W tworzeniu pierwszego jej planu brali udział wybitni, polscy urbaniści i architekci. Ich wizja i konsekwentna jej realizacja procentuje do dziś. Gdynia jest wzorcowym przykładem architektury modernistycznej z jej wspaniałym uzupełnieniem funkcjonalizmu. Od początku planowano, że Gdynia będzie nowoczesnym miastem. Narodziło się więc miasto z perspektywami, synonim amerykańskiego snu. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości można powiedzieć, że Gdynia jest sukcesem całego państwa, narodu i poszczególnych jej mieszkańców. Jako włodarze miasta będziemy starać się nie zaprzepaścić tych osiągnięć.

Od początku planowano, że Gdynia będzie nowoczesnym miastem. Narodziło się więc miasto z perspektywami, synonim amerykańskiego snu. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości można powiedzieć, że Gdynia jest sukcesem całego państwa, narodu i poszczególnych jej mieszkańców.

Medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Tradycyjnie już podczas sesji wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za wybitne zasługi dla Gdyni. Otrzymali je

  • Maria Obara, pielęgniarka społeczna w gdyńskim szpitalu,
  • Monika Płocke, szefowa IT Nordea Polska w Gdyni oraz
  • prof. Tadeusz Palmowski, naukowiec z Uniwersytetu Gdańskiego.

Nagrody "Czas Gdyni"

- Bardzo ważnym elementem funkcjonowania miasta jest polityka przyciągania inwestycji - dodał ponadto Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Jest to koło zamachowe, które buduje miejsca pracy i przysparza dochody naszym mieszkańcom.

Dlatego też doceniono wysiłki firm i osób, które realizują śmiałe inwestycje. Nagrody "Czas Gdyni" wręczyła im Joanna Zielińska. Wyróżnienia za inwestycje roku otrzymał Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. za budowę magazynu wysokiego składowania przy ul. Polskiej, oraz firma Quiza, która zrealizowała halę z dojrzewalnią bananów przy ul. Rdestowej. Główna nagroda trafiła w ręce właściciela spółki Flowair. Firma ta wybudowała swoją nową siedzibę przy ul. Chwaszczyńskiej w Kaczych Bukach, na zagospodarowywanych na nowo terenach dawnego Polifarbu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki