90 km A1 do dyspozycji kierowców już za tydzień

  90 km A1 do dyspozycji kierowców już za tydzień

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Choć drugi odcinek autostrady A1 zostanie otwarty dopiero za tydzień, jest już praktycznie gotowy. Przejechaliśmy całą trasę ze Swarożyna do Nowych Marzów, napotykając robotników krzątających się przy ostatnich pracach kosmetycznych.
  65 km - długości liczy drugi odcinek autostrady A1 ze Swarożyna do Nowych MarzówNawierzchnia asfaltowa jest już położona i oznakowana na całej długości odcinka. Na poboczach zainstalowano tablice informacyjne i znaki drogowe, zamontowano ekrany dźwiękowe. Kilka ekip czyściło barierki, inne podsypywały ziemię przy krawędziach drogi.

  - Na A1 pracujemy już od pierwszego kilometra - powiedział Mariusz Kwaśniak, który na 48 kilometrze przykręcał pokrywę studzienki drenażowej.


  4 mln - metrów sześciennych gruntu zostało usuniętych pod budowę drugiego odcinkaNa trasie trwały ostatnie pomiary, czy wszystko zostało zrobione zgodnie z projektem.
  - Sprawdzam, czy studzienki odpływowe są na odpowiedniej wysokości. I są - zapewnia Roman Górski, geodeta, zagajony przez nas na węźle w Kopytkowie. - Dokładnie stoimy na 59 kilometrze, 299 metrze i 53 centymetrze.

  Taką dokładność, co do centymetra, zawdzięcza geodezyjnemu GPS i satelitom. Nad autostradą dostępnych było ich aż osiem.

  292,5 tys. - ton asfaltu zostało wylane tylko na odcinku z Warlubia do Nowych Marzów długości 14,5 km- Dokładny pomiar wymaga połączenia z sześcioma - tłumaczy Górski, któremu zostało do sprawdzenia jeszcze 50 z 700 studzienek.

  Kierowcy o jakości autostrady będą mogli się przekonać już w przyszły piątek, kiedy drugi odcinek zostanie otwarty. Za tydzień będą mogli łącznie przejechać 90 km z Rusocina do Nowych Marzów. Przez dwa miesiące przejazd drugim odcinkiem będzie bezpłatny. Ile później zapłacimy, zdecyduje minister Cezary Grabarczyk.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo