74. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Radom. Pomorscy lekkoatleci zajęli szóste miejsce w zestawieniu województw

od 16 lat
74. PZLA Mistrzostwa Polski U-20 w Radomiu. Trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych medali zdobyli reprezentanci pomorskich klubów lekkoatletycznych, którzy rywalizowali na otwartym stadionie. W Radomiu zmierzyło się 650 zawodników w kategorii wiekowej do lat 20.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 20

Na stadionie w Radomiu od 11 do 13 września rywalizowali najlepsi lekkoatleci, którzy nie ukończyli jeszcze 20 roku życia. Zawodnicy 53 klubów sięgali po medale mistrzostw Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Pomorza. Najlepiej spisali się młodzi lekkoatleci z SKLA Sopot. Trzy złote medale i dwa brązowe dały klubowi z kurortu czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. W tym zestawieniu pojawili się także reprezentanci KUKS-u Remusa Kościerzyna (2 srebrne medale), AZS-AWFiS-u Gdańsk, KL-u Gdynia i ULKS-u Taleksu Borzytuchom (po 1 brązowym).

Po raz kolejny okazało się, że lekkoatletyczne Pomorze kobietami stoi. Z 10 medali dla naszych klubów aż 8 wywalczyły bowiem młode zawodniczki. Niektóre zdobyły aż po trzy medale.

Klasę w biegach sztafetowych pokazały reprezentantki SKLA Sopot, które wygrały 4x100 m (z czasem 47,41) i 4x400 metrów (z czasem 3.52,00). Trzon tych drużyn stanowiły Blanka Zapora, Aleksandra Formella oraz Monika Pietroń. Zuzanna Rożeńska wsparła drużynę na 100 metrów, a Natalia Pleczyńska na 400 metrów.

Dwa srebrne medale wywalczyła Olimpia Breza (KUKS Remus Kościerzyna). W piątek była druga w biegu na 3000 metrów (9.55,62), a w niedzielę druga w biegu na 5000 metrów (16.57,92).

Brązowe medale zdobyły jeszcze - Aleksandra Formella z SKLA Sopot (400 metrów z czasem 55,07), Blanka Zapora z SKLA Sopot (400 metrów przez płotki z czasem 61,96), Katarzyna Główczewska z ULKS-u Taleksu Borzytuchom (2000 m z przeszkodami w czasie 7.04,75) oraz Karolina Wejman z KL-u Gdynia (skok o tyczce na wysokość 3,90m).

Mistrzem Polski w biegu na 100 m przez płotki został w Radomiu Jakub Szymański z SKLA Sopot (czas 13,97). Drugi medal - koloru brązowego - dorzucił jeszcze Jakub Sztejter. Zawodnik AZS-u AWFIS-u Gdańsk dystans 1500 metrów przebiegł w czasie 4.02,50 i wyrównał tym samym rekord życiowy.

Na nielubianych przez sportowców czwartych miejscach znaleźli się jeszcze Filip Ostrowski z Rodła Kwidzyn (czas 1.51,13 w biegu na 800 metrów) oraz Olaf Rynkiewicz z KL-u Lechia Gdańsk (z "życiówką" 51.57,49 w chodzie na 10000 metrów).