7 najpopularniejszych gier na iOS

Materiał informacyjny
Gry na telefon stają się coraz bardziej zaawansowane i rozbudowane – zaczynają przypominać produkcje znane z komputerów lub konsol.

Możliwości oferowane przez najnowsze smartfony, takie jak iPhone X, czy iPhone Xs, pozwalają na wykorzystanie świetnych efektów graficznych. Popularność gier na smartfony rośnie – Apple podczas marcowej konferencji zapowiedziało wprowadzenie platformy Apple Arcade – opartej na subskrypcji usługi dla graczy mobilnych. Przyjrzyjmy się grom na iOS, które zyskały rzeszę zapalonych graczy.

Roblox

Czy marzyliście kiedyś o tym, żeby mieć nieograniczoną liczbę klocków Lego pozwalających na budowanie całych światów? Wystarczy, że ściągniesz na swojego iPhone’a grę Roblox. To właściwie platforma, która umożliwia Ci przygotowanie swojej gry - od podstawowych elementów, przez stworzenie awatara aż po projektowanie całych map. Jeśli chcesz, możesz również przemierzać światy stworzone przez innych użytkowników wybierając typ rozgrywki, na którą masz ochotę. Gra daje niemal nieograniczone możliwości w kreowaniu wirtualnej rozrywki, a dzięki walucie Robux możesz sprzedawać bądź kupować akcesoria, narzędzia lub stroje.

Mahjong!!

Mahjong to pochodząca z Chin jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich – nazywana również grą chińskich filozofów. Jej smartfonowa wersja Mahjong!! to tzw. mahjong jednoosobowy. Twoim zadaniem będzie pozbycie się par takich samych kamieni z planszy. Poza mechaniką gry, warto wspomnieć o symbolice płytek – wszystkie znaki mają swoje znaczenie i bywają używane również do przepowiadania przyszłości.

Five Nights at Freddy’s

Lubisz się bać? Przygotuj się na spędzenie pięciu nocy zgrzytając zębami ze strachu. FNAF, czyli Five Nights at Freddy’s to mobilna wersja niezwykle popularnego horroru znanego z pecetów. Wcielasz się w rolę nocnego stróża w pizzerii, której atrakcją są miś Freddy i jego dwóch kompanów – zaprogramowane roboty, których zachowanie wymknęło się nieco spod kontroli. Twoim zadaniem jest obserwacja terenu pizzerii i bronienie się przed mającymi mordercze zapędy zabawkami. W grze liczy się spostrzegawczość. Nie masz żadnej broni do dyspozycji, a baterie monitoringu dość szybko się rozładowują… Gra zyskała sympatię ze względu na prosty i niezwykle pomysłowy design.

Pixel Gun 3D

Pixel Gun 3D to świetny wybór dla fanów strzelanek. Kluczowym elementem gry jest tryb multiplayer, w którym możemy mierzyć się z innymi graczami z całego świata. Do dyspozycji zostało oddanych kilkadziesiąt map i ponad setka rozmaitych broni, z pomocą których możesz skutecznie rozprawiać się z przeciwnikami. Sam multiplayer również podzielony jest na kilka rodzajów rozgrywki: Deathmatch, Flag Capture i wiele innych. Poza tym możesz spróbować swoich sił w Survivalu bądź klasycznej kampanii, podczas której musisz przetrwać apokalipsę zombie. Różnorodność rozgrywki sprawi, że z pewnością nie będziecie się nudzić. Oprawa graficzna ucieszy fanów Minecrafta i będzie prezentować się świetnie nawet na starszych modelach flagowych smartfonów, jak iPhone 7, iPhone 8, czy jego większa wersja – iPhone 8 Plus.

Pou

Tym razem coś dla wszystkich, którzy z łezką w oku wspominają swoje Tamagotchi, ale również dla tych, którzy nie mieli możliwości cieszyć się tą niezwykle popularną niegdyś zabawką. Pou to Twój osobisty zwierzak, o którego troszczysz się na ekranie smartfona. Wygląd swojego pupila możesz spersonalizować tak, by był całkowicie wyjątkowy. Musisz go karmić i dbać o niego – Twój Pou może np. zachorować. Bez obaw, gra to nie tylko obowiązki, ale również zabawa i satysfakcja. Wirtualny zwierzak chętnie z Tobą porozmawia lub pobawi się w Game Roomie.

SimCity Buildlt

SimCity Buildlt to smartfonowa wersja znanego z komputerów symulatora budowy miasta. Gracz wciela się w rolę burmistrza, który rozbudowuje miasto i nim zarządza. Uruchomisz swoją przestrzenną i urbanistyczną wyobraźnię i będziesz decydować o modelu rozwoju miasta. Chcesz wznosić gigantyczne drapacze chmur? Proszę bardzo. Chcesz postawić na przemysł i budować fabryki? Nie ma problemu. Jakąkolwiek drogę rozwoju wybierzesz, będziesz musiał radzić sobie z jej konsekwencjami i zarządzać kryzysami – zakorkowanymi ulicami, pożarami, albo zanieczyszczeniami. Decyzje należą do Ciebie. Postawić w mieście najnowocześniejszy obiekt sportowy lub inwestować w odkrywanie nowych technologii? Tylko od gracza zależy, na czym będzie polegała wyjątkowość zarządzanego przez niego miasta. Dodatkowo, możesz rywalizować i handlować z innymi graczami w czasie rzeczywistym. Do dzieła, burmistrzu!

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie