65-lecie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Urszula WiśniewskaZaktualizowano 
Jubileusz 65-lecia Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku - obchody trwały dwa dni Piotr Hukało
Dwa dni trwały obchody 65-lecia Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Od 1952 r., od powstania Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Kadr Oświatowych, pomimo wielu zmian w nazwach i lokalizacji, instytucja nieprzerwanie działa na rzecz rozwoju edukacji na terenie woj. pomorskiego. - Chcielibyśmy nadal pracować nad jakością edukacji w naszym rejonie – powiedziała podczas uroczystości dyrektor CEN Renata Ropela.

Wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek, 25.09.2017 r. międzynarodową konferencją pt. „Szkoła empatii, dialogu i inspiracji”. „Jak przygotować świadomych, otwartych, odpowiedzialnych i potrafiących działać na rzecz dobra ogólnego ludzi?”, „Jak nauczyć się rozpalać w uczniach ogień?”, czy „Dialog podstawą porozumienia” - to tylko kilka wykładów, które uczestnicy jubileuszu mogli usłyszeć na auli Uniwersytetu Gdańskiego. Współorganizatorami konferencji byli pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego oraz Goethe-Institutu z Warszawy.

Drugiego dnia świętowano w budynku CEN-u przy al. gen. J. Hallera 14. Uroczystość rozpoczęła przemowa Renaty Ropieli. Dyrektorka Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku przywitała gości: byłych dyrektorów, emerytowanych i obecnych pracowników, marszałka województwa, senatorów oraz posłów, dyrektorów pokrewnych instytucji z innych województw.

Głównym punktem programu był wykład pt. „Miej odwagę zmieniać rzeczywistość – inspiracje dla pomorskiej edukacji” Roberta Kroola – mediatora i mentora, prezesa fundacji LifeSkills oraz założyciela Liceum Ogólnokształcącego LIFESKILLS nr 1 w Warszawie, mającego ponad 27-letnie doświadczenie edukacyjne i biznesowe.

Czytaj więcej tekstów na temat edukacji na Pomorzu

65-lecie to wspaniały czas na podsumowanie dotychczasowej działalności. Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku przybliżyła historię CEN-u, dziękując przy tym zasłużonym byłym dyrektorom i obecnym pracownikom oraz gościom, za wsparcie i obecność w codziennym, misyjnym działaniu CEN-u.

Jubileusz miał wspaniałą oprawę artystyczną. Utwory muzyczne znane z wielkich produkcji filmowych tj. „Zapach Kobiety” czy „Różowa Pantera” zagrał Baltic String Quartet, związany z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym.

Za rejestrację graficzną uroczystości odpowiadała Natalia Klonowska z Jadźka Rysuje.

Patronat nad jubileuszem CEN objął "Dziennik Bałtycki".


Zobacz też: PERYSKOP. Podsumowanie wydarzeń tygodnia na Pomorzu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie