57. Bieg Westerplatte 2019. Zawodnicy przebiegną ulicami Gdańska w pobliżu symbolicznych miejsc związanych z wojną. Utrudnienia w ruchu

Agnieszka KujawskaZaktualizowano 
Rok temu tłumy wzięły udział w 56. Biegu Westerplatte w Gdańsku Przemyslaw Swiderski/ 2018
Bieg Westerplatte 2019 dla wielu uczestników zawsze był połączeniem rywalizacji z pamięcią o polskiej historii. Zawodnicy przebiegną ulicami Gdańska w pobliżu symbolicznych miejsc związanych z wojną.

Bieg Westerplatte 2019. Utrudnienia w ruchu

14 września 2019 roku odbędzie się 57. Bieg Westerplatte na dystansie 10 km. W związku z powyższym w dniu imprezy należy spodziewać się utrudnień w ruchu, polegających na czasowym wyłączaniu ulic z ruchu kołowego oraz ograniczeniu ich przepustowości.

- Zwracamy się do mieszkańców z prośbą o takie zaplanowanie korzystania z samochodu w dniu imprezy, by w podanych przedziałach czasowych uniknąć utrudnień wyjazdu z okolicznych posesji i parkingów - podaje Gdański Ośrodek Sportu.

56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej. Najszybszy Sebastian...

Bieg Westerplatte 2019. Wyłączenia ulic z ruchu

Bieg Westerplatte dla wielu uczestników zawsze był połączeniem rywalizacji z pamięci o polskiej historii, o wojnie, ale też o drodze do wolności. W sobotę uczestnicy będą mogli napisać swoją własną historię na trasie 57. edycji najstarszego biegu ulicznego w Polsce ze startem w miejscu, gdzie wybuchła II Wojna Światowa i metą, skąd przyszła wolność, czyli przy Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności.

Czytaj także

W dniu biegu spodziewać się należy utrudnień w ruchu polegających na czasowym wyłączaniu poniższych ulic z ruchu:

  • w godzinach 6:00 - 14:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu na odcinku ulicy Popiełuszki pomiędzy ulicami Nowomiejska, a Rybaki Górne,
  • w godzinach 6:00 - 10:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu na ulicy Nowomiejskiej pomiędzy ulicami Popiełuszki i Jana z Kolna,
  • w godzinach: 8:00 - 12:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu w kierunku Westerplatte od ronda KOR oraz na skrzyżowaniu ulic Pokładowej i Sucharskiego.
  • w godzinach 09:45 - 12:00 na ulicach: ulica Sucharskiego - droga serwisowa (od ronda KOR do Lenartowicza), ulica Lenartowicza (w kierunku Centrum), ulica Siennicka (w kierunku Centrum od ul. Lenartowicza do ul. Angielska Grobla), most Siennicki (w kierunku Centrum), ulica Angielska Grobla (całkowite wyłączenie), ulica Ołowianka (całkowite wyłączenie), kładka na Ołowiance, ulica Grodzka (całkowite wyłączenie od kładki na Ołowiance do ul. Wapienniczej, ulica Wapiennicza (całkowite wyłączenie), ulica Stara Stocznia (całkowite wyłączenie), ulica Wałowa (całkowite wyłączenie od ul. Stara Stocznia do ul. Rybaki Górne), ulica Rybaki Górne (od ul. Wałowej do ul. Popiełuszki).

Informację o zmianach w zakresie funkcjonowania komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy) można znaleźć na stronie ztm.gda.pl. - Użytkownikom dróg przypominamy o konieczności stosowania się do poleceń policji oraz osób kierujących ruchem drogowym - podają organizatorzy.

Bieg Westerplatte 2019. Trasa

10-kilometrowa trasa posiada atest PZLA, a na każdego uczestnika, który pokona ten dystans, po przekroczeniu linii mety czekać będzie pamiątkowy medal.

57. Bieg Westerplatte 2019. Zawodnicy przebiegną ulicami Gdańska w pobliżu symbolicznych miejsc związanych z wojną. Utrudnienia w ruchu

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie