55. Chód i Bieg Pocztowca Puchar Poczty Polskiej. Kenijczyk Wambua Boniface najszybszy na 5 km. Wyniki chodu gdańskiego festiwalu ZDJĘCIA

Chód i Bieg Pocztowca Puchar Poczty Polskiej 2021
Chód i Bieg Pocztowca Puchar Poczty Polskiej 2021 Jakub Steinborn
W sobotę, 4 września 2021 roku chodziarze z całego kraju świętowali w ramach 55. Chodu i Biegu Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej. Tradycyjnie festiwal łączył rywalizację profesjonalistów z próbami amatorów biegania. Zobaczcie, jak prezentowali się uczestnicy na zdjęciach naszego fotoreportera Jakuba Steinborna.

Chód i Bieg Pocztowca Puchar Poczty Polskiej 2021 wyniki

98 biegaczy zmierzyło się z dystansem 5 km w ramach Biegu Pocztowca "Energa Cup". W sobotę, 4 września 2021 roku najszybszy okazał się Kenijczyk Wambua Boniface, który linię mety minął, uzyskując czas 15 minut i 13 sekund. Tuż za nim "kreskę" przecięli reprezentanci GKS-u Żukowo - Wojciech Serkowski (stracił 8 sekund do zwycięzcy) oraz Krzysztof Żygenda (12 sekund straty). Najszybsza spośród kobiet była natomiast Marta Łagownik. Rezultat 17.06 dał jej 12 miejsce w klasyfikacji open.

• 27. Aleksandra Cichosz (Gdańsk) - 18.51

Aż w 13 klasyfikacjach na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych rywalizowali natomiast w Gdańsku chodziarze. Młodzieżowe wydarzenie miało rangę mistrzostw Polski. Zawodnicy kategorii U-20 oraz U-23 walczyli o medale na trasie liczącej 20 km.

Chód sportowy Gdańsk 2021 wyniki

Mistrzem Polski w kategorii U-20 został Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec), który z trasą liczącą 20 km poradził sobie w czasie 1:45.29. Dodajmy, że o zaledwie sekundę był lepszy od kolegi klubowego Huberta Wójcika. Jedną godzinę, 49 minut i 6 sekund na trasie spędził brązowy medalista Mikołaj Nowostawski (UKS 12 Kalisz). Reprezentant KL Lechia Gdańsk Olaf Rynkiewicz zajął czwarte miejsce (1:49.43).

Nowym mistrzem kraju w kategorii U-23 został natomiast Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), który uzyskał czas 1:31.11. Kolejne miejsca na podium zajęli chodziarze MLKS-u Nadwiślanina Chełmno. Srebro wywalczył Arkadiusz Schiedel (1:41.14), a brąz Miłosz Oczkoś (1:42.28).

Na 20 km chód kobiet wygrała Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec - czas 1:38.11), a mężczyzn Artur Brzozowski (MKL Sparta Stalowa Wola - 1:31.43). W chodzie weteranek na 5 km najlepsza okazała się Katarzyna Śleziona (UKS Maraton - Korzeniowski.pl Bieruń - 29.18), a wśród mężczyzn Bogusław Barbużyński (KL Lechia Gdańsk - 24.08).

Dla zawodników i mieszkańców nie biorących udziału w biegach, Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Poczty Polskiej zorganizowały strefę edukacyjną. Poza wymiarem sportowym, wydarzenie było upamiętnieniem 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a także obrońców Poczty Polskiej.