53. Festiwal im. Jana Kiepury

Materiał partnera zewnętrznego Zaktualizowano 

W dniach 10 - 17 sierpnia 2019 r., w Krynicy-Zdroju odbędzie się 53. Festiwal im. Jana Kiepury.

Organizatorzy przygotowali ponad 30 imprez, w tym gale operowe i operetkowe, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, recitale solowe oraz spotkania z artystami. Gościem honorowym tej edycji festiwalu będzie syn Jana Kiepury - Marjan Kiepura, który opowie osobiste historie z życia naszego wielkiego patrona, jak również zaprezentuje dotąd nigdy nie pokazywane zdjęcia i filmy z prywatnego archiwum.

Ponadto pragniemy wyjść z naszymi wydarzeniami do jak najszerszej publiczności i dlatego prawie wszystkie imprezy (za wyjątkiem koncertów wieczornych), będą odbywały się na scenie plenerowej na krynickim Deptaku. I tak Dyrektor Artystyczny festiwalu - prof. dr hab. Tadeusz Pszonka zaproponował dla ośmiu dni festiwalowych formułę zawierającą cztery wydarzenia dziennie: o godz. 10:00 będziemy mogli uczestniczyć w SPOTKANIU Z GWIAZDĄ, następnie o godz. 12:00 w przedpołudniowym KONCERCIE PROMENADOWYM, kolejno o godz. 15:00 w koncercie popołudniowym zwanym ESTRADĄ MŁODYCH oraz o godz. 20:00 w głównej GALI WIECZORNEJ.

Z wszystkich imprez 53. Festiwalu im. Jana Kiepury tylko osiem koncertów wieczornych jest biletowanych. Wszystkie pozostałe wydarzenia są otwarte dla publiczności, co stanowi prezent organizatorów festiwalu - gminy Krynica-Zdrój oraz Centrum Kultury dla mieszkańców Krynicy, wszystkich gości, turystów, wczasowiczów oraz wszystkich melomanów, którzy przyjadą do naszego uzdrowiska na to wielkie święto muzyki operowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie