5 powodów, dla których warto ubezpieczyć życie

red
Wypadek czy choroba pozbawia Cię możliwości zadbania o rodzinę i majątek? Troszczysz się o przyszłość swoich dzieci? Powody mogą być różne, a wszystkie są jednakowo ważne. Bank Spółdzielczy w Sztumie, współpracujący z Concordią Ubezpieczenia wskazuje 5 powodów, dla których warto ubezpieczyć życie.

Utrzymuję aktualnie rodzinę
Masz na utrzymaniu rodzinę? Jakość życia Twoich bliskich zależy od Twoich dochodów? Już samo to stanowi wystarczającą podstawę, by ubezpieczyć się na życie. Dobrze dobrane ubezpieczenie pozwoli zastąpić Twój dochód na wypadek śmierci, poważnej choroby, inwalidztwa lub niezdolności do pracy.

Chcę zapewnić dobry start dzieciom
Jeśli umrzesz nagle, prawdopodobnie Twoje oszczędności nie pozwolą zapewnić rodzinie wystarczających środków na dalszą egzystencję. Ubezpieczenie na życie zapewni Twoim dzieciom środki na dobrą edukację i zabezpieczenie wszystkich podstawowych potrzeb aż do chwili osiągnięcia przez nie dorosłości, a małżonkowi pozwoli zachować dotychczasowy poziom materialny życia.

Wziąłem kredyt na mieszkanie lub samochód
Problemem finansowym mogą być zwłaszcza zobowiązania kredytowe, zaciągnięte np. na zakup mieszkania, samochodu czy konsumpcję. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą spłacić kredyt w razie śmierci kredytobiorcy. W przeciwnym razie obowiązek ten przeszedłby na jego rodzinę.

Chcę być niezależny
W życiu jest wiele sytuacji, w których warto mieć dodatkowe środki pieniężne: ciężkie choroby, hospitalizacja, niezdolność do pracy. Formę finansowego zabezpieczenia często osiągnąć można dzięki umowom dodatkowym w ubezpieczeniach na życie. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza w kluczowych momentach życia rodziny lub firmy.

Myślę o emeryturze
Odkładanie dodatkowych pieniędzy to w polskich realiach obowiązek każdego odpowiedzialnego człowieka. Odpowiednio dobrana polisa zapewni Ci zarówno ochronę przed skutkami wypadków, jak i przyzwoitą wysokość comiesięcznej emerytury.

ZAPRASZAMY www.bssztum.pl

Rewolucja w aptekach. Farmaceuta jak lekarz?

Wideo

Dodaj ogłoszenie