49 Memoriał Józefa Żylewicza. Pogoda nie dopisała, ale lekkoatleci uzyskali dobre wyniki [zdjęcia]

Pogoda nie rozpieszczała zawodników startujących w 49 Memoriale Józefa Żylewicza organizowanym przez Lechię Gdańsk. Lekkoatleci rywalizowali w chłodzie i przy padającym deszczu. Pomimo tego nie zabrakło dobrych wyników.

Sprawna praca organizatorów przyczyniła się do tego, że pomimo sporych opadów deszczu lekkoatleci mogli rywalizować w dobrych warunkach. To ważne, bo wśród rywalizujących zawodników nie zabrakło tych, którzy chcą wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Do interesującej rywalizacji doszło w biegu na 100 metrów, choć nie dla wszystkich uczestników to jest główny dystans. Najepszy okazał się Remigiusz Olszewski z Zawiszy Bydgoszcz, który akurat specjalizuje się w bieganiu na tym dystansie. Drugie miejsce zajął Karol Zalewski z AZS AWF Katowice, który na igrzyskach wystartuje zapewne na 400 metrów. Na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Wiesiołek z Warszawianki, który w tym roku zdobył brązowy medal halowych mistrzostw Europy w 7-boju, a w Tokio ma rywalizować w 10-boju. W Gdańsku wystartował również w rzucie oszczepem i zajął piąte miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą. Zawodniczka Podlasia Białystok uzyskała piąty tegoroczny wynik w Europie - 17.97 m. Kadrasz ma w swoim dorobku czwarte miejsce na mistrzostwach Europy.

A jak w memoriale zaprezentowali się zawodnicy klubów z Pomorza? Wśród kobiet w biegu na 100 metrów trzecie miejsce zajęła Aleksandra Formella, a na 400 metrów Monika Pietroń (obie SKLA Sopot). W biegu na 3000 metrów trzecia była Olimpia Breza (Remus Kościerzyna). W biegu na 400 metrów przez płotki drugie miejsce zajęła Julia Glaza, a w skoku o tyczce - który odbył się poza konkursem - na podium znalazły się Maria Bartel, Walentyna Jakowienko i Natalia Kozłowska. W pchnięciu kulą na drugiej pozycji uplasowała się Michalina Wróblewska, a na trzeciej Patrycja Steć. W rzucie dyskiem wygrała Karolina Urban przed Martyną Dobrowolską i Alicją Gajewską. A w rzucie oszczepem trzecie miejsce zajęła Natalia Mądrzejewska. Wszystkie te zawodniczki reprezentują AZS AWFiS Gdańsk. Wśród mężczyzn w pchnięciu kulą drugie miejsce zajął Rafał Kownatke z LKS Ziemi Puckiej, a trzecie Przemysław Płoski z Lechii Gdańsk. W rzucie oszczepem najlepszy był Cyprian Mrzygłód, a w skoku o tyczce rozgrywanym poza konkursem Kacper Raczkowski (obaj AZS AWFiS Gdańsk).