Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

29. Finał WOŚP w niedzielę, 31.01.2021 r. W tym roku licytacje i koncerty przede wszystkim online. Sprawdź, co dzieje się na Pomorzu!

WOŚP 2021
WOŚP 2021 Karolina Misztal
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w niedzielę, 31 stycznia. Jego uczestnicy muszą przestrzegać reżimu sanitarnego, większość imprez odbywa się online. To jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrze się bawić i zebrać pieniądze na szczytny cel.

Trwa finał WOŚP 2021!

Zobaczcie, jak Pomorzanie grają z orkiestrą Jurka Owsiaka! Do godz. 14 licznik fundacji pokazywał zebranych ponad 50 mln zł.

WOŚP 2021 na Pomorzu. Tak mieszkańcy pomorskich miast grali ...

Alpiniści dla WOŚP w szpitalu w Malborku

Serce przed gdańskim stadionem!

WOŚP 2021 Sopot

WOŚP 2021 w Sopocie. Tak wyglądało kwestowanie w kurorcie!

29. Finał WOŚP już 31.01.2021 r. Co dzieje się na Pomorzu?

W tym roku Fundacja WOŚP zbiera pieniądze na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Planuje zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych,
 • endoskopy giętkie,
 • lasery diodowe,
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne,
 • aparaty USG i RTG,
 • kardiomonitory.

Pieniądze będzie można wrzucić do puszek wolontariuszy lub też wpłacić je online do e-skarbonek. Licytacje będą prowadzone w Internecie, a szczegółowe instrukcje można znaleźć przy konkretnych aukcjach. W 29. finale WOŚP uczestniczyć będzie prawie 120 tysięcy wolontariuszy, wyposażonych w maseczki.

29. Finał WOŚP w Gdańsku

 • 29. finał WOŚP w Gdańsku wspiera 8 sztabów, do których zarejestrowało się ponad 800 wolontariuszy. W różnych miejscach w mieście pojawią się e-skarbonki. Jedna z takich puszek stanie przez Złotą Bramą, nieopodal tablicy upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza. E- puszka będzie zainstalowana na podświetlanej instalacji i wyposażona w panel, dzięki któremu nastąpi przekierowanie do e-skarbonki WOŚP. Rozświetlona puszka będzie miała 3 metry wysokości i ponad 1,5 m szerokości. Poza tym, tuż obok budynku Nowego Ratusza, stanie ogromnych rozmiarów rozświetlone serce WOŚP.
 • Sztab WOŚP przy Regionalnym Centrum Wolontariatu uruchomił 87 licytacji. Wśród tegorocznych darów znajdują się m.in.: figura świątka wyrzeźbiona przez rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotra Stepnowskiego, srebrna moneta „Miecz Przeznaczenia” z serii „Wiedźmin”, wraz z autografem Wojciecha Tremiszewskiego, oraz broszka i wspólny trening tenisa przekazane przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Cała lista przedmiotów przekazanych na licytację przez prezydent Gdańska i zespół współpracowników na stronie gdansk.pl.

 • W Gdańsku odbędzie się też „wielka ściskawa samochodowa”. Auta, które pojawią się w niedzielę o godz. 12:00 na parkingu P4 Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk, pokierowane zostaną w taki sposób, by ułożyć serce. Efekt akcji zostanie uwieczniony na zdjęciu zrobionym z lotu ptaka.

 • W niedzielę w trasę wyruszą też dwa tramwaje z historycznej floty GAiT: 102Na i 105N oraz kultowy autobus Ikarus. Na pokładzie każdego z pojazdów wolontariusze ze sztabu Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego kwestować będą na rzecz WOŚP.

Finał WOŚP w Sopocie

Na ulicach miasta od godz. 9.30 pojawi się 34 kwestujących wolontariuszy, którzy będą wyposażeni w identyfikatory, puszki, serduszka, maseczki 29. Finału, a także płyny do dezynfekcji.

Wolontariuszami są przede wszystkim uczniowie i nauczyciele z sopockich szkół i placówek oświatowych oraz zaprzyjaźnieni od wielu lat ochotnicy.

Zapraszamy do wsparcia orkiestry, a tym samym dzieci, którym ta pomoc jest tak bardzo potrzebna. Hasłem przewodnim zbiórki jest Finał w głową – środki przeznaczone będą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W ciągu dnia będzie prowadzona także zbiórka w księgarni Smak Słowa przy ul. Bohaterów Monte Cassino 6 a. A o godz. 12.00 w Operze Leśnej koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Maestro Wojciecha Rajskiego.

Wykonawcy:

 • Joanna Knitter, vocal
 • Wojciech Staroniewicz, saksofon
 • Maciej Grzywacz, gitara
 • Artur Jurek Trio
 • Polska Filharmonia Kameralna Sopot
 • Wojciech Rajski, dyrygent

W programie: piosenki ze światowego repertuaru. Transmisja na żywo na kanale YouTube PFK Sopot oraz na fb PFK Sopot

Sztab utworzony w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie przygotował także aukcje na profilu FB sopockiego sztabu WOŚP i na Allegro. Do wylicytowania są m.in.: gitara Roberta Brylewskiego, koszulka przyjmującego reprezentacji Polski Wilfredo Leóna czy gadżety WOŚP.

Finał WOŚP w Gdyni

Sztab w Centrum Riviera

Sztab In gremio i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni działa w Centrum Riviera (ul. K. Górskiego 10). Tam zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa od połowy grudnia. W przestrzeni centrum stoją dwa ogromne serca, do których można wrzucać datki. Wielkie skarbonki pozostaną tam do niedzieli, 31 stycznia, czyli do dnia finału.

W weekend 30 i 31 stycznia w Centrum Riviera pojawią się stoiska z gadżetami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w dniu finału przed wejściem do galerii będzie można spotkać bohaterów „Gwiezdnych wojen”, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie, a przy okazji wesprzeć zbiórkę. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Sztab Gdynia dla Orkiestry

Sztab Gdynia dla Orkiestry w YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26) również stawia na nowoczesne formy zbiórek.

– Względy epidemiczne mocno zmieniają nasze priorytety. Nastawimy się w tym roku na zbiórkę internetową. Gdynianie mogą okazać swoje wsparcie bez wyjścia z domu. Z roku na rok rozwijamy działania związane z rozszerzaniem zasięgu zbiórki przy wykorzystaniu nowych kanałów. Teraz to: e-skarbonki czy aukcje internetowe – mówi Igor Nizio, szef sztabu Gdynia dla Orkiestry.

W dniu finału, 31 stycznia, orkiestrowe gadżety, takie jak koszulki czy kubki będzie można kupić w siedzibie sztabu przy ul. Żeromskiego 26 w Gdyni w godz. 10.00-20.00.

Nieodłącznym elementem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są wolontariusze. Na ulicach Gdyni pojawią się oni także tym razem. Jednak zbiórka odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wolontariusze będą mieli maseczki ochronne na twarzy oraz rękawiczki na dłoniach. Każdy darczyńca otrzyma tradycyjne serduszko, ale przykleić je trzeba będzie samodzielnie.

Sztab w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Sztab mieszczący się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza stawia głównie na wolontariuszy. Będzie można ich spotkać w całym mieście. W sobotę, 30 stycznia w Galerii Szperk odbędzie się orkiestrowa loteria. Pojawią się tam też wolontariusze z puszkami. A w niedzielę, 31 stycznia w siedzibie sztabu, czyli w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) będzie działał sklepik z gadżetami – w godz. 15.00-20.00.

– Wolontariuszy będzie można zobaczyć w całym mieście. Jesteśmy przekonani, że jak zawsze z zapałem będą zbierać pieniądze na rzecz 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Iwona Walkusz, szefowa sztabu w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Alpiniści dla WOŚP

W ramach tegorocznego 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano akcję „Alpiniści dla WOŚP”. Na czym polega? Pracownicy branży wysokościowej nieodpłatnie umyją okna oddziałów dziecięcych w kilkudziesięciu szpitalach w Polsce. Przy okazji chcą wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci. Dlatego przebiorą się za superbohaterów i zajrzą do nich przez szpitalne okna.

W Gdyni obrali za cel Szpital Morski im. PCK w Redłowie. Pojawią się tam w sobotę, 30 stycznia około godz. 11.00.

29. Finał WOŚP w Człuchowie

 • Okulary Jurka Owsiaka oraz złote i srebrne serduszka będzie można w tym roku wylicytować podczas finału WOŚP w Człuchowie. Zaangażowanych będzie 135 wolontariuszy, którzy będą „pracować” również na terenie gminy wiejskiej Człuchów, gminy Rzeczenica i gminy Przechlewo.

 • Sztab będzie stacjonował w Miejskim Domu Kultury przy zachowaniu reżimu sanitarnego, a wejście będzie możliwe dla ograniczonej liczby osób. W MDK będzie można m.in. nabyć wyroby przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Człuchów. W sztabie odbędzie się też bicie rowerowych kilometrów z Telmaxem. Za każdy 1 km Telmax zapłaci na rzecz WOŚP 10 zł.

 • Licytacje będą prowadzone zdalnie.

– W tym roku pójdziemy dwutorowo. Kilka przedmiotów wystawimy na Allegro i tam będzie można je licytować. Na Facebooku, jeszcze przed finałem, będziemy prezentowali przedmioty, które są przeznaczone na licytację – wyjaśnia Adam Bondarenko, zastępca szefa sztabu WOŚP w Człuchowie.

29. Finał WOŚP w Rumi

 • Sztab działający przy MOSiR w Rumi przygotował m.in. kramik z gadżetami i licytacje, na których kupić można różnorodne przedmioty.

– Od godziny 10:00 startujemy z kramikiem z gadżetami w hali MOSiR Rumia. Będzie można w nim kupić m.in. kubki i koszulki z logo WOŚP. Natomiast rzeczy unikatowe wystawione zostały poprzez aukcje na Allegro. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tych licytacjach – mówi Dorota Korbut, rzecznik prasowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wśród przedmiotów oferowanych na aukcjach przez rumski sztab znaleźć można m.in. ręcznie malowany obraz z wiejskim kościółkiem, zestaw kaw i herbat, bon na sesję fotograficzną, a także drobiazgi, takie jak skarpetki czy breloczek.

 • W trakcie finału WOŚP na ulice Rumi wyjdzie ponad 30 kwestujących. Zbiórkę rumskiego sztabu wesprzeć można poprzez e-skarbonkę. Szczegółowe informacje na temat działań sztabu znaleźć można w Internecie.
Już pod koniec stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłych latach akcja ta odbywała się zazwyczaj w pierwszej połowie miesiąca. W tym roku Wielki Finał odbędzie się dopiero 31 stycznia, a powodem tej dosyć późnej daty jest trwająca pandemia koronawirusa, w efekcie której wprowadzono szereg obostrzeń. Już teraz możesz dołożyć swoją cegiełkę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Mowa o licytacji aukcji, a tych jest bez liku. W 2021 roku Orkiestra zbiera fundusze na zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i diagnostyki głowy. W jakich pomorskich licytacjach możemy wziąć udział? Oto najciekawsze aukcje. Sprawdźcie w naszej galerii! >>

Finał WOŚP 2021. Oto najciekawsze aukcje na Pomorzu! Wylicyt...

29. Finał WOŚP w Redzie

 • Na ulice Redy wyjdzie 50 wolontariuszy z trzech szkół. Przed Fabryką Kultury w Redzie (Łąkowa 59A) wystawiony zostanie kiermasz, na którym będzie można zakupić przedmioty oraz bezpiecznie zapakowane wypieki, przygotowane przez uczniów oraz rodziców.

29. Finał WOŚP w Wejherowie

 • W ramach 29. finału WOŚP 200 alpinistów przemysłowych w strojach superbohaterów umyje okna w 22 oddziałach dziecięcych 18 pomorskich szpitali. Alpiniści pojawią się także na budynku wejherowskiego szpitala. Początek akcji w sobotę, 31.01.2021 r. o godzinie 9:30.
 • O godzinie 9:00 na ulice Wejherowa wyjdzie 81 wolontariuszy. Sztab przy Wejherowskim Centrum Kultury prowadzi aukcje na portalu Allegro, a także założył e-skarbonkę. Co jeszcze przygotowano?

– O godzinie 13:00 planowany jest pierwszy przystanek naszego Orkiestrobusa. Trasę rozpoczynamy na Osiedlu Fenikowskiego, dalej bus pojedzie na osiedle Kaszubskie, osiedle Sikorskiego, ulicę Sucharskiego. Przejazd kończymy przy parkingu Wejherowskiego Centrum Kultury. Gdyby nie znaleźli państwo Orkiestrobusa w podanych lokalizacjach, zapraszamy około godziny 17:00 pod WCK – mówi Sebastian Niewola, koordynator sztabu przy Wejherowskim Centrum Kultury.

 • Na przystankach przejazdu busa odbywać się będą licytacje orkiestrowych gadżetów prowadzone przez konferansjera razem z wolontariuszami.

29. Finał WOŚP w Kartuzach

 • W tym roku w Kartuzach sztab jest znacznie mniejszy niż w latach ubiegłych. Przeważnie działało tutaj ok. 120 wolontariuszy, tym razem jest ich ponad 70.

– Wolontariusze będą kwestować od godziny 6:00 rano do godziny 19:00, przeważnie przy kościołach. Z racji tego, że finał przypada na niedzielę handlową, będzie można ich znaleźć także przy większych sklepach i marketach – mówi Aleksandra Lewna z Kartuskiego Centrum Kultury, gdzie mieści się kartuski sztab WOŚP.

29. Finał WOŚP w Bytowie

 • W Bytowie część zaplanowanych przedsięwzięć odbędzie się w niedzielę na rynku.
 • I tak w godz. 10:00-15:00 ruszy kiermasz ciast i wypieków przygotowanych przez bytowskich harcerzy.
 • W tym samym czasie Auto Mobil Klub Bytów zaprasza na wystawę pojazdów zabytkowych.
 • Zaplanowana jest loteria fantowa.
 • Tradycyjnie o godz. 20:00 odbędzie się Światełko do Nieba na Trakcie Młyńskim.
 • O godz. 15:00 w zaciszu domowym koniecznie trzeba otworzyć stronę internetową www.live.bytow.com.pl. Przez godzinę lokalni artyści będą prezentować się na scenie.
 • O godz. 16:00 ruszą licytacje orkiestrowe.
 • Godzinę później na scenę wkroczą ponownie wokaliści i zespoły muzyczne.
 • Od godz. 18:00 będzie można wspólnie przypomnieć sobie, jak w minionych latach w Bytowie wyglądały finały.
 • Jest też coś dla miłośników biegania i spacerowania z kijkami. O godz. 15:00 ruszy piąta edycja Bytowskiego Marszu i Biegu „Rozgrzej Serce”. Przedsięwzięcie polega na pokonaniu w dniu finału dystansu pięciu kilometrów i dotarciu na bytowski rynek. Zapisy były prowadzone do 24 stycznia. Na liście startowej jest 77 uczestników.
 • Z kolei amatorzy kąpieli w lodowatej wodzie zapraszają na dziką plażę jeziora Jeleń w godz. 11:00-13:00, gdzie będą „morsować do końca świata i jeden dzień dłużej!”.

29. Finał WOŚP w Miastku

 • Także w Miastku są miłośnicy biegania i morsowania. W ramach 29. Finału WOŚP spotkają się w godz. 12:00-15:00 nad jeziorem Lednik w Miastku. Stanie się to za sprawą Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Gryf”, które organizuje Moto Bieg dla WOŚP.
 • W niedzielę, w godz. 11:00-15:00 przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku zaplanowany jest kiermasz przedmiotów podarowanych na licytacje.
 • Same aukcje mają się odbyć w sobotę i w niedzielę online. Linki do wydarzeń zostaną zamieszczone na stronach MGOK-u, Urzędu Miejskiego oraz na Facebooku.
 • W tych samych miejscach obejrzeć będzie można nagrane występy wokalistów i zespołów.
Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielki finał odbędzie się dopiero 31 stycznia, nowa data spowodowana jest trwającą pandemią koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym obostrzeniami. Jednak już teraz możemy licytować niektóre aukcje. Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra zbiera fundusze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W jakich najciekawszych gdyńskich licytacjach już możemy brać udział? Zobaczcie w naszej galerii!

29. Finał WOŚP. Najciekawsze aukcje z gdyńskiego sztabu Orki...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki