24 września – Pomorski i Kujawsko - Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2021

Materiał informacyjny Pomorski i Kujawsko - Pomorski Salon Maturzystów
Udostępnij:
24 września br. startuje – jako część ogólnopolskiej kampanii – Pomorski i Kujawsko - Pomorski Salon Maturzystów . Uczelniami gospodarzami są Uniwersytet Gdański i Politechnika Bydgoska. Podczas trwającej do 29 września kampanii edukacyjnej online organizowanej przez Perspektywy, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, maturzyści uzyskają informacje na temat przygotowania do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Ze względu na narastającą czwartą falę pandemii, tegoroczny Salon Maturzystów jest przeprowadzany w formule online. Program obejmuje wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych i porady doradców edukacyjno-zawodowych, które ułatwią przygotowanie do matury oraz wybór kierunku studiów i uczelni. Podczas specjalnej prezentacji młodzi ludzie dowiedzą się także, jak czytać „ze zrozumieniem” Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i wykorzystać to zestawienie przy podejmowaniu decyzji o studiach.

W wydzielonej części targowej, na wirtualnych stoiskach, zaprezentują się szkoły wyższe z całej Polski: uniwersytety, politechniki, uczelnie medyczne i zawodowe. Uczestnicy Salonu będą mieli także możliwość odbycia interaktywnych spotkań ze studentami najpopularniejszych kierunków studiów.

Kampania obejmie całą Polskę, a jej harmonogram obejmuje dziesięć jednodniowych Salonów (każdy może wybrać je dla siebie zgodnie z tematem dnia – vide: program Salonu, lub skorzystać z regionalnej wersji): 16 września – Lubelski i Podkarpacki, 17.09 – Mazowiecki, 20.09 – Zachodniopomorski i Lubuski, 21 – Śląski, 22.09 – Małopolski, 23.09 – Podlaski i Warmińsko-Mazurski, 24.09 – Pomorski i Kujawsko-Pomorski, 27.09 – Łódzki i Świętokrzyski, 28.09 – Dolnośląski i Opolski, 29.09 – Wielkopolski.

Prezentem dla uczestników wydarzenia będzie kultowy „Informator dla Maturzystów 2022”. Interaktywny e-book Informatora dostępny będzie w lobby głównym Salonu i na stoisku Perspektyw.

Matura 2022, zasady wyboru studiów, rankingi wszystkich typów uczelni i 71 najpopularniejszych kierunków studiów, prezentacje ośrodków akademickich, wszystko to - dzięki hiperłączom dodanym do materiałów w e-booku - pozwoli Czytelnikom na perfekcyjnie przygotowanie indywidualnej strategii maturalnej, otwierającej bramę na wymarzone studia. Pionierska w formie publikacja łączy w sobie starannie zweryfikowany materiał informacyjny z możliwościami automatycznego dojścia do pełnych wersji i źródeł przygotowanych materiałów. E-book przekieruje nas np. po więcej informacji maturalnych na stronę CKE, lub do szczegółowych tabel rankingowych pozwalających np. sprawdzić pozycję uczelni w Rankingu Kierunków Studiów. Czytelnicy zapoznają się z także z autoprezentacjami uczelni - z jednoczesną możliwością odwiedzin na stronach internetowych dedykowanych poruszanej tematyce.

Szczegółowe informacje – w wydzielonych sekcjach dla uczniów i nauczycieli – znajdują się na stronie:www.salonmaturzystow.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie