20-letni pirat drogowy odesłany na powtórny egzamin....

  20-letni pirat drogowy odesłany na powtórny egzamin. Przekroczył prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Był karany już wcześniej

  Arkadiusz Kosiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  20-letni pirat drogowy odesłany na powtórny egzamin. Przekroczył prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Był karany już wcześniej

  ©archiwum Polskapress

  20-letni pirat drogowy raz jeszcze będzie musiał podejść do egzaminu na prawo jazdy. Powód? Policjanci ruchu drogowego z Kwidzyna zatrzymali go, jak dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na linii podwójnie ciągłej. W dodatku za wykroczenia drogowe był karany już wcześniej i raz został już skierowany na powtórny egzamin. Za niebezpieczną jazdę odpowie również przed sądem.
  20-letni pirat drogowy odesłany na powtórny egzamin. Przekroczył prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Był karany już wcześniej

  ©archiwum Polskapress

  Policjanci drogówki zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy bmw, który dwukrotnie przekroczył prędkość i wyprzedzał inne auta na linii podwójnej ciągłej czym mógł doprowadzić do tragedii. Uwagę policjantów zwróciła prędkość, z jaką poruszał się kierowca.

  - Okazało się, że na ograniczeniu do 60 km/h kierowca bmw jedzie aż 83 km/h, a podczas kolejnego pomiaru jechał już z prędkością 120 km/h. Rozpędzony pojazd rozpoczął ponadto wyprzedzać inny samochód na linii podwójnej ciągłej.
  Niebezpieczne manewry sprawiły, że policjanci zatrzymali kierowcę, którym był 20-latek z Kwidzyna - informuje sierż. sztab. Anna Filar, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

  Funkcjonariusze sprawę skierowali do sądu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że w lipcu został sporządzony w stosunku do 20-latka wniosek o skierowanie na egzamin sprawdzający kwalifikacje, ponieważ od dnia otrzymania uprawnień, czyli od stycznia 2017 roku kierowca ten był kilkukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowych za liczne wykroczenia. Jak ustaliliśmy, mężczyzna od sporządzonego wówczas wniosku się odwołał, ale bezskutecznie. Do egzaminu nie przystąpił, dlatego uprawnienia mu cofnięto. Czyli de facto od tamtej pory posługiwał się nieważnym prawem jazdy.

  W październiku 2017 roku został ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów ruchu drogowego, następnie w czerwcu 2018 roku otrzymał mandat za jazdę bez pasów bezpieczeństwa i brak wymaganych dokumentów podczas kontroli, miesiąc później podczas kontroli drogowej nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Kolejna kontrola związana była ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym, podczas jazdy 20-latek celowo wprowadził pojazd w poślizg wykorzystując hamulec ręczny, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne zarośla.

  - Biorąc pod uwagę okres posiadania uprawnień do kierowania oraz niebezpieczne zachowania, rażące i nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie skierowali wniosek o powtórny egzamin dla 20-latka - podsumowuje rzeczniczka kwidzyńskich policjantów.

  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  teraz daje z buta

  wacek nadal jest mały (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  mistrz,czyli Bardzo Mały Wacek , na starym ruplu,kontra zarośla! 1:0 dla mistrza !!Mistrz przesiada się na autobus,albo daje "z buta"! Psy wybiły mistrzowi motoryzację ze łba, teraz "daje z buta"...rozwiń całość

  mistrz,czyli Bardzo Mały Wacek , na starym ruplu,kontra zarośla! 1:0 dla mistrza !!Mistrz przesiada się na autobus,albo daje "z buta"! Psy wybiły mistrzowi motoryzację ze łba, teraz "daje z buta" i to jest świetna wiadomość!Wacek nie powiększył się, nadal bardzo mały! zrobiło się bezpieczniej!
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo