14. Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan w Filharmonii Bałtyckiej. A. Dulkiewicz: Życzę Wam, by Gdańsk był bezpiecznym miejscem

Karol Uliczny
Karol Uliczny
14. Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan Przemysław Świderski
We wtorek, 10 grudnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyło się 14. Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wykorzystała okazję do wspomnienia śp. Pawła Adamowicza. Zapowiedziała, że w rocznicę śmierci, w miejscu ataku, wmurowana zostanie tablica upamiętniająca byłego prezydenta Gdańska.

10 grudnia, o godz. 18 gdańska filharmonia gościła parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń, biznesu oraz gdańskich placówek oświatowych na Dorocznym Obywatelskim Spotkaniu Gdańszczan. Wśród gości należy wymienić eurodeputowaną Magdalenę Adamowicz, żonę śp. prezydenta Gdańska oraz posła Piotra Adamowicza.

- W tym roku występuję pierwszy raz w roli gospodarza tego wydarzenia – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która na wstępie przytoczyła słowa Pawła Adamowicza z ubiegłorocznego spotkania gdańszczan. - Wciąż trudno uwierzyć, że miesiąc później nie było go już z nami. To wielka, niepowetowana strata i wciąż niezabliźniona rana, dla mnie osobiście i dla wieku z państwa. Pytam, co robiliśmy w grudniu ub. roku, abyśmy jeszcze raz odczuli jak wiele się zmieniło. Styczeń już zawsze będzie odliczał kolejne lata naszego miejskiego życia.

Prezydent zapowiedziała, że w rocznicę śmierci Pawła Adamowicza, w miejscu ataku, wmurowana zostanie tablica upamiętniająca zamordowanego samorządowca. Dziękowała za zaufanie wyborców, dzięki którym od 3 marca br. pracuje na stanowisku włodarza miasta. Na scenie pojawili się wiceprezydenci: Piotr Grzelak, Alan Aleksandrowicz, Piotr Borawski (Piotr Kowalczuk był nieobecny z powodu choroby), a także sekretarz Danuta Janczarek oraz skarbnik Teresa Blacharska - osoby, którym prezydent Dulkiewicz chciała podziękować osobiście.

- To jest dzień, gdy im należą się gromkie brawa. Dziękuję im bardzo za współpracę – mówiła włodarz. - Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę wszystkim, by Gdańsk był miejscem bezpiecznym, w którym króluje zgoda i solidarność. Bądźmy wspólnotą ceniącą wolność, równość i demokrację oraz wspólnotą troszczącą się o siebie wzajemnie w duchu solidarności. Drodzy gdańszczanie i gdańszczanie, dobrego roku 2020.

Spotkanie było okazją do podzielenia się opłatkiem.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

To oni łączą pokolenia. Pamiętajmy by złożyć im życzenia.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
graf

Nieroby i twórcy awantur idą ramie w ramie z obcymi a Polakami gardzą ! Śmieci podnieśli bo unia dała zarządzenie ale obwiniają rząd ! Nic nie robią by żyło się lepiej tylko awantury !

Dodaj ogłoszenie