12 tysięcy osób bez dowodu

  12 tysięcy osób bez dowodu

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Choć od 1 kwietnia każda pełnoletnia osoba musi mieć nowy dowód osobisty, prawie 12 tysięcy mieszkańców Trójmiasta legitymuje się jeszcze zielonymi książeczkami.
  W gdańskim magistracie na odbiór czeka 5662 dowodów osobistych. Aż dwa tysiące z wniosków o dowód zostało złożonych po 1 kwietnia.

  - 1977 sztuk to dowody wydane w roku 2007 - mówi Anna Dyskińska z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Są i takie, które czekają na odbiór od ośmiu lat. Z roku 2001 jest sześć sztuk do odbioru, a z 2002 osiemnaście.

  W Gdyni nowych dowodów osobistych nie odebrało jeszcze dwa i pół tysiąca osób. Trzy tysiące gdynian nawet nie złożyło jeszcze wniosku o wymianę dokumentu.

  - To zwykle osoby mieszkające za granicą - tłumaczy Danuta Peplińska, kierownik referatu dowodów osobistych w Urzędzie Miasta Gdyni. - Jednak zauważyłam, że i oni powoli zaczynają do nas przychodzić.

  W Sopocie nieodebranych dowodów jest 495, wniosku o wymianę dokumentu nie złożyło jeszcze 200 sopocian. To także osoby mieszkające poza granicami kraju.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo