1.2 TDI do poprawki. Volkswagen rozpoczyna akcję

(IP)Zaktualizowano 
Volkswagen
Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego zezwolił na wprowadzenie zmian technicznych w pojazdach z silnikami 1.2 TDI typu EA 189. Pozwolenie dotyczy 460 000 samochodów należących do koncernu, w tym Volkswagena Polo i Seata Ibizy.

Pierwsze auta mogą zostać poddane modyfikacjom oprogramowania silnika już teraz. Właściciele samochodów będą stopniowo informowani o akcji, tak by mogli niezwłocznie uzgodnić termin wizyty z wybranym przez nich autoryzowanym serwisem Volkswagena.

Klienci są informowani o akcji przywoławczej w dwóch etapach. Najpierw właściciele samochodów, których dotyczy ta sprawa otrzymali pismo o treści uzgodnionej z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego, w którym zostali poinformowani, że ich pojazd jest objęty akcją serwisową. W drugim piśmie są proszeni o uzgodnienie terminu wizyty w autoryzowanym serwisie, który sami wybiorą. To drugie pismo, w kilku etapach, zostanie skierowane teraz także do właścicieli wymienionych wyżej modeli z silnikami 1.2 TDI.

Modyfikacje w pojazdach z silnikami 2.0 TDI rozpoczęły się już na początku bieżącego roku, teraz nadszedł czas na zmianę oprogramowania w pojazdach z jednostkami napędowymi EA 189 o najmniejszej pojemności. Oznacza to, że dostępne są już rozwiązania techniczne zarówno dla samochodów z silnikami 2.0 TDI jak i z motorem 1.2 TDI. Zmodyfikowane jednostki napędowe spełniają wszystkie wymogi prawne. Modyfikacje techniczne dokonywane w tych modelach nie powodują żadnych zmian zużycia paliwa, osiągów czy poziomu hałasu.

Volkswagen nadal pracuje intensywnie nad wdrażaniem odpowiednich środków technicznych i doprowadzi do należytego stanu wszystkie samochody, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłym porozumieniu z odpowiednimi instytucjami. Klienci nie poniosą żadnych kosztów przeprowadzanych zmian. Ponadto, w ramach akcji przywoławczej wszystkim klientom zostanie bezpłatnie udostępniona możliwość skorzystania z odpowiedniego środka komunikacji zastępczej.

Samochody, których dotyczy akcja są technicznie sprawne i bezpieczne. Do czasu poddania ich zmianom technicznym mogą bez przeszkód poruszać się po drogach. Wdrażanie rozwiązań technicznych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem uzgodnionym z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego, dotyczącym ich terminu i zakresu.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: 1.2 TDI do poprawki. Volkswagen rozpoczyna akcję - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie