Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

100 tysięcy złotych od marszałka dla Komendy Wojewódzkiej Policji na zakup radiowozów. Nie za mało?

Ewelina Oleksy
Ewelina Oleksy
We wtorek, 8 maja, w gabinecie marszałka województwa Mieczysława Struka podpisano porozumienie, na mocy którego Komenda Wojewódzka Policji otrzyma 100 tys. zł. Pieniądze pójdą na zakup służbowych samochodów.

Samorząd województwa pomorskiego przekazał dziś Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku 100 tys. zł.
Śródki zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu samochodów osobowych oznakowanych i nieoznakowanych w ramach połączonych środków budżetowych i pozabudżetowych przez komendanta wojewódzkiej policji.

- Samorząd woj. pomorskiego wspiera od 2009 r. KWP Gdańsk. Przedmiotem dotychczasowych dofinansowań były m.in. modernizacje, prace budowlane, zakup paliwa, czy zakup specjalistycznej aparatury diagnostycznej dla laboratorium kryminalistycznego- mówił marszałek Mieczysław Struk- Dziś przekazujemy 100 tys. zł. Zdaję sobie sprawę z tego, że 100 tys. zł na zakup samochodów to niewielka kwota, ale wiem też, że liczne, inne samorządy pomagają policji- dodał marszałek.

Insp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki, dziękował za wsparcie.

- Bezpieczeństwo to nasze wspólne zadanie. Cieszy więc to, że władze samorządowe rozumieją te zadania. Policja ma bardzo duże potrzeby, szczególnie w zakresie środków transportu- ich eksploatacja jest bardzo intensywna i każdy, chociaż niewielki zakup nas cieszy- podkreślił komendant Rzymkowski -Za pieniądze, które otrzymamy w ramach podpisanego dziś porozumienia, zostaną zakupione trzy pojazdy, na tyle wystarczą te środki. Myślę, że przetargi odbędą się bez zbędnej zwłoki. Za jakiś czas będziemy mogli powiedzieć co konkretnie za te środki kupiliśmy- wskazywał.

Jak precyzuje KWP Gdańsk, pieniądze od marszałka zostaną przekazane na zakup trzech radiowozów segmentu „C” – dwóch nieoznakowanych i jednego oznakowanego. Zakup radiowozów zostanie zrealizowany w połowie z przekazanych pieniędzy, druga połowa kosztów zostanie pokryta z budżetu Komendy Głównej Policji.

W latach 2009-2018 dofinansowanie poprzez Fundusze Wsparcia Policji – Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przez Samorząd Województwa Pomorskiego wyniosło ponad 1, 4 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki