8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet, święto, które bardzo mocno zapisało się w polskim kalendarzu. Dzień Kobiet to jednak nie tylko kwiaty i składanie życzeń, ale także okazja na przypomnienie jaka siła w nich tkwi i jak wpływały na losy świata. Przypomnijmy sobie 10 niezwykłych postaci, które na stałe zapisały się w historii, kulturze, czy nauce.

Dzień Kobiet 2018

Te fakty Cię zaskoczą

Czy wiesz, że najmłodsza kobieta-żołnierz miała 17 lat, kiedy poprowdziła armię do bitwy, a jedna z bardziej wpływowych niemieckich reżyserek zaczynała karierę jako tancerka? Poznaj 10 niezwykłych kobiet, które dzięki swojej determinacji przebiły się przez hermetyczny, zdominowany przez mężczyzn świat, udowadniając, że wcale nie są "słabszą płcią".

Zobacz galerię

Czy fakt, że żyjemy w XXI wieku oznacza, że stereotypy i nierówność społeczna to już historia, czy być może walka o prawa kobiet w wielu miejscach nadal się toczy? Przykład pakistańskiej działaczki, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, pokazuje aktualność tego problemu.

Dzień Kobiet to nie tylko okazja do kupienia kwiatów, czy złożenia życzeń, ale również do refleksji nad tym, jak ważna jest równość we wszystkich aspektach życia.